МОЗ та Світовий банк обговорили реалізацію трансформації охорони здоров’я

“Міністерство має багаторічний досвід співпраці зі Світовим Банком, спрямованих на ефективну трансформацію системи охорони здоров’я. За попередніми проєктами медзаклади країни отримали сучасне високоточне обладнання як КТ та ангіографи, працюємо над запуском будівництва першого на Закарпатті реабілітаційного центру для військових. Крім того, в країні створено сучасну систему зберігання вакцин за умов «холодового ланцюга», реалізовано комплексну програму з дооснащення та заміни застарілого лабораторного обладнання на рівні регіонів та закуплено спецобладнання для 17 областей для знезараження медичних відходів. Окремий вектор роботи це посилення енергонезалежності медзакладів, як забезпечення генераторами, так і встановлення «первинки» фотовольтаїчних електростанцій, облаштування реабілітаційних відділень та забезпечення закладів спецавто. Якісна, доступна та безоплатна медична допомога для українських пацієнтів залишається незмінним пріоритетом спільного партнерства і буде продовжена в межах нового проєкту”, - розповів заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Проєкт «Трансформація охорони здоров'я шляхом реформи та інвестицій в ефективність» (THRIVE): спрямований як на фінансування програми медичних гарантій, так і посилення кадрової, технічної та цифрової спроможності Національної служби здоров'я України, Міністерства охорони здоров'я України та медзакладів. Минулого тижня Уряд схвалив відповідне розпорядження та спрямував 207 млн гривень грантових коштів для розвитку сфери охорони здоров’я. Ці грантові коштів виділені в межах нового спільного проєкту THRIVE. Крім того, проєкт вже дозволив Україні залучити до загального фонду держбюджету 220 мільйонів доларів США у 2024 році за виконання індикаторів.
Зараз МОЗ та Світовий банк продовжують реалізацію двох великих проєктів. Зокрема, «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» та додаткового фінансування до нього — саме цей проєкт поклав початок системної заміни обладнання для зберігання вакцин із дотриманням умов «холодового ланцюга». Медзаклади та обласні Центри контролю і профілактики хвороб отримали прекваліфіковані ВООЗ холодильниками й морозильниками — понад 5 тисяч одиниць.
На випадок «блекаутів» закуплено 769 генераторів різної потужності для медзакладів у всіх регіонах України. В областях завершують роботи з підготовки до запуску в експлуатацію 14 комп’ютерних томографів та 11 ангіографів для безоплатної діагностики. За останні 1,5 року лабораторії отримали майже 1,5 тисячі специфічного лабораторного обладнання: серед якого сучасні ампліфікатори, центрифуги, автоклави. Це дозволяє підвищити лабораторну спроможність та розширити можливості проведення сучасних точних досліджень з виявлення збудника, як коронавірусної хвороби COVID-19, так інших патогенів. У рамках проєкту закуплено 4 секвенатори з наборами реагентів для Одеського, Вінницького, Дніпропетровського та Київського обласного ЦКПХ. У 17 областях та місті Києві медзаклади отримали 50 комплектів спецобладнання для знезараження медичних відходів.
В рамках проєкту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine) який реалізується за кошти Світового Банку та Банку Розвитку Ради Європи триває постачання реабілітаційного обладнання до 198 закладів охорони здоров’я у 22 областях України. Загалом закуплено понад 3 тисячі реабілітаційного обладнання. Медзаклади «первинки» отримали 75 електроавтомобілів та 175 дизельних авто підвищеної прохідності, для виїздів у віддалені громади. Триває монтаж фотовольтаїчних електростанцій, вже змонтовано 80 об’єктів із запланованих 130.
Новые статьи:
- Ще понад 100 препаратів стануть дешевшими: коментарі очільника МОЗ
- 51 млн євро на розвиток медицини: Україна та Франція підписали сім угод
- Сучасна лабораторна система серед регіонів: деталі спільного проєкту МОЗ та Світового банку
- Чи змінився підхід до дитячої реабілітації в умовах війни?
- МОЗ: стартував набір для навчання українських мультидисциплінарних реабілітаційних команд
Также интересно посмотреть:
- Хто або що є фундаментом реабілітаційної системи? Коментарі очільника МОЗ
- Чи може лікар телефонувати пацієнту та запитувати код підтвердження з ЕСОЗ?
- ВООЗ представила нову вікову класифікацію
- Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримали від ПРООН 16 спеціалізованих автомобілів швидкої
- З квітня в Україні оновили правила оплати лікарняних?