Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримали від ПРООН 16 спеціалізованих автомобілів швидкої

Автомобілі посилять систему екстреної медичної допомоги та сприятимуть швидшому реагуванню на критичні виклики, особливо у громадах, що постраждали від війни.
“Оперативне реагування медичних служб на надзвичайні ситуації є одним із ключових завдань ефективної системи охорони здоров’я. Завдяки підтримці ЄС і ПРООН медичні працівники мають додаткові ресурси, щоб дістатися до пацієнтів навіть у найвіддаленіших районах. Нові автомобілі стануть важливим підсиленням для медиків, які невтомно працюють у складних умовах на благо громад”, - розповіла Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Вісім автомобілів типу B призначені для транспортування та базової медичної допомоги пацієнтам, які не перебувають у критичному стані. Вони оснащені обладнанням для моніторингу життєвих показників, кисневою підтримкою та базовими реанімаційними засобами, зокрема дефібрилятором, електрокардіографом, приладами для вимірювання артеріального тиску, сатурації та пульсу. Такі машини забезпечують доступ до екстреної медичної допомоги навіть у найвіддаленіших районах.
Ще вісім автомобілів типу C виконують роль реанімобілів і застосовуються у критичних ситуаціях, як-от серцеві напади, важкі травми або інші невідкладні стани. Вони оснащені всім необхідним для стабілізації пацієнтів ще до прибуття в лікарню, що дає змогу медичним працівникам оперативно надавати невідкладну допомогу безпосередньо під час транспортування.
“Своєчасна екстрена допомога є критично важливою для порятунку життів, і наш спільний обов’язок — зробити її доступною для всіх, хто цього потребує. Передача цих автомобілів є частиною ширших зусиль, спрямованих на зміцнення інфраструктури охорони здоров'я України, підтримку медичних працівників і покращення догляду за пацієнтами”, - відзначив заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло.
Передані автомобілі використовуватимуть для виїзду медичних працівників у найвіддаленіші райони Чернігівської, Сумської, Харківської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської та Донецької областей.
“Сильне та адаптивне суспільство покладається на добре оснащені та оперативні медичні служби. Сучасний транспорт для екстреної медичної допомоги є важливим кроком до створення стійкої системи, яка забезпечує своєчасну допомогу кожному і кожній. Ці автомобілі не лише покращать медичну інфраструктуру на місцевому рівні, але й сприятимуть довгостроковому, сталому розвитку системи охорони здоров’я у громадах”, - розповів постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
МОЗ нагадує, що від початку повномасштабної війни Україна отримала 1482 транспортних засобів у рамках гуманітарної допомоги, з яких 73 є броньованими.
Новые статьи:
- Ще понад 100 препаратів стануть дешевшими: коментарі очільника МОЗ
- 51 млн євро на розвиток медицини: Україна та Франція підписали сім угод
- Сучасна лабораторна система серед регіонів: деталі спільного проєкту МОЗ та Світового банку
- Чи змінився підхід до дитячої реабілітації в умовах війни?
- МОЗ: стартував набір для навчання українських мультидисциплінарних реабілітаційних команд
Также интересно посмотреть:
- З квітня в Україні оновили правила оплати лікарняних?
- Облаштування просторів психологічного розвантаження в українських амбулаторіях
- В Україну доставили 130 тисяч доз вакцини проти дифтерії та правця для вакцинації дітей від ЮНІСЕФ
- Не всі аптеки знизили ціни на ліки: очільник МОЗ розповів про скарги, які надходять
- Чому пацієнту не надходять повідомлення від ЕСОЗ? Основні причини