МОЗ: дані, пов’язані зі здоров’ям, відображатимуться на окремій платформі
Електронна охорона здоров’я налічує багато систем та реєстрів, які генерують різні дані: це електронна система охорони здоровʼя, електронна інтегрована система спостереження за захворюваннями, еStock, MedData тощо.
Наразі між цими системами не повною мірою забезпечено інтеграцію, тож якість даних про охорону здоров’я часто знижується через неточність або помилки.
Тому було вирішено створити інформаційну платформу даних – систему, яка забезпечує єдині стандарти і єдине управління всіма наявними даними у медичній сфері й надасть інструменти для їхнього якісного аналізу.
«Усебічний погляд на дані про здоров’я дозволить краще ухвалювати рішення та надасть переваги щодо покращення догляду за пацієнтами, ефективно розподіляти ресурси», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Користувачами платформи можуть бути представники органів влади різного рівня, міжнародні та громадські організації, медичні працівники й, звісно, пацієнти.
Інформаційна платформа даних буде інтегрована з іншими системами та реєстрами. Це дозволить мати інформацію, що буде потрібна для аналізу і дозволить робити прогнози для медичної сфери.
Дані будуть фіксуватися за такими категоріями:
- загальні показники: народжуваність, тривалість життя тощо;
- показники, що належати до сфери охорони здоровʼя: управління, фінансування, надання медичної допомоги, медичні вироби тощо;
- показники, що стосуються здоровʼя населення за певними категоріями: фактори ризику, материнство, дитинство, ментальне здоровʼя тощо;
- показники, що стосуються середовища: безпеки та кризові фактори.
Вертикально-горизонтальна система побудови платформи дозволить відображати показники на різних рівнях. Нижчі показники інтегруватимуться в показники верхнього рівня, і, що важливо, їх можна буде розраховувати автоматично завдяки розробленим індикаторам та формулам.
Приміром, показники для міжнародної звітності даватимуть змогу порівняти стан охорони здоровʼя нашої країни з іншими, а на національному рівні можна буде побачити рівень надання медичної допомоги.
Відображатимуться дані також на регіональному і місцевому рівнях.
Тож платформа стане цінним інструментом для покращення доступності та використання даних сфери охорони здоров’я України.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: запровадження електронного документообігу під час та після проходження ВЛК
- Очільник МОЗ відзначив необхідність якісного надання мед послуг при лікуванні інсультів
- Які безоплатні послуги гарантує держава при пологах?
- Як діяти, якщо дані пацієнта не відображаються в ЕСОЗ? Пояснення НСЗУ
- НСЗУ: яка психологічна та психіатрична допомога безоплатна?