Хворий з інсультом повинен потрапити саме у спеціалізований інсультний центр: коментарі голови НСЗУ

Національна служба здоров’я бачить всі дані щодо пацієнтів з інсультів в Електронній системі охорони здоров’я. Наталія Гусак поділилася даними щодо динаміки кількості хворих з інсультами в Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Донецькій та Луганській областях, а також показники виконання тромболітичної терапії та інтервенції тромболізису й тромбоекстракції.
Прогнози й результати аналітичного аналізу росту випадків інсульту, а також смертності й інвалідності від цієї хвороби в регіонах потребують достеменних змін у співпраці з деякими закладами охорони здоров’я, можливо навіть радикальних.
«Інсульт – пріоритетна послуга у Пакеті медичних гарантій. А це означає, що НСЗУ сплачує за неї за вищим тарифом. Тому дуже важливо, щоби хворий з інсультом потрапляв не в хірургію або терапію, а саме у спеціалізований інсультний центр, де 24 на 7 працює КТ і є в наявності тромболітики. Мережа є абсолютно доступною, щоби встигнути довезти хворого в межах «терапевтичного вікна». У більшості випадків медична система дотримується цього і процес дотримання маршрутів покращується. Але є винятки, до прикладу, чомусь у Кіровоградській області 18% хворих з діагнозом «інсульт» потрапляють до лікарень через… самозвернення! А ще 15% - за направленням! Тобто пацієнт, в якого стався інсульт, йде до свого сімейного лікаря за направленням? Абсурдно. Це свідчить про те, що керівництво медзакладів не знає специфікацій, умов договору. А з мешканцями громади не проводять профілактичних бесід і не повідомляють, що виявивши перші ознаки інсульту, треба викликати «швидку». Водночас карета "швидкої" у 27% доправляє людину до закладу, який не має договору за цим напрямом. І це - найгірший показник по Україні. Водночас на рахунку в Центрі екстреної допомоги - 380 млн грн, але один з найнижчих рівнів заробітних плат у водіїв і фельдшерів. Тому підтримую звернення міністра до засновника цього закладу щодо доцільності перебування керівника на посаді», - звернулася до присутніх Наталія Гусак.
Також Наталія Гусак подякувала всім тим медичним закладам, які відповідально ставляться до виконання умов договору та забезпечують пацієнтів з інсультом медичною допомогою в повному обсязі.
Новые статьи:
- Чи дотримуються аптеки вимог щодо безбарʼєрності? Держлікслужба проводить перевірки
- Ляшко розповів про успішність мобільних аптек у віддалених громадах
- Україна отримала декілька тисяч доз вакцин для щеплення дітей проти гепатиту B
- Для інтернів на Порталі вакансій внесені дані до понад 5,3 тисячі вакантних посад
- Лікування ПТСР за допомогою віртуальної реальності: деталі проєкту
Также интересно посмотреть:
- НСЗУ: робота над входженням інститутів Національної академії медичних наук в Програму медгарантій
- МОЗ: розширення можливості застосування телемедицини
- НСЗУ: послуги для молодих батьків в Програмі медгарантій
- Які гормональні дослідження є безоплатними на амбулаторному рівні?
- Особливості безоплатної вакцинації у приватних клініках