«Доступні ліки» — тепер у кожній аптеці: що змінюється з липня 2025 року

Відтепер укладання договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) стало обов’язковим для кожної аптеки.
Це нововведення означає, що пацієнти зможуть отримати безоплатні або частково оплачувані ліки за електронним рецептом у будь-якій аптеці, а не лише у вибраних закладах, як було раніше. Такий крок має на меті зробити медикаментозне лікування хронічних захворювань максимально доступним і зручним.
Програма «Доступні ліки» охоплює понад 600 найменувань препаратів для лікування поширених хвороб, зокрема серцево-судинної системи, діабету, хронічних легеневих захворювань, епілепсії, мігрені та інших станів. У 2025 році до списку додалися нові препарати для вагітних, контролю артеріального тиску, а з жовтня додадуться засоби для гормональної терапії раку молочної залози.
Загалом участь у програмі беруть понад 16 тисяч аптек і аптечних пунктів. Для мешканців віддалених громад діють мобільні аптечні пункти та проєкт «Укрпошта. Аптека», який забезпечує безоплатну доставку ліків.
У разі відмови у видачі ліків слід звернутися на гарячу лінію МОЗ (0800 505 201) або до контакт-центру НСЗУ (16-77), залежно від ситуації.
З початку року програмою вже скористалися понад 2,1 мільйона українців, а загалом за роки її дії — понад 5,5 мільйона пацієнтів.
Знайти найближчу аптеку з договором НСЗУ можна через сайт служби, чат-бот «Спитай Гриця» або за телефоном 16-77.
Также интересно посмотреть:
- З 2026 року щеплення від ВПЛ стане обовʼязковим: Україна закупить сучасну 9-валентну вакцину
- НСЗУ запустила дашборд для перевірки медичного обладнання у лікарнях
- В ЕСОЗ спростили реєстрацію законних представників пацієнтів: скани свідоцтв більше не потрібні
- Лікарям урізали оплату: НСЗУ не рахує не верифікованих пацієнтів
- Для фармацевтів запустили безкоштовний онлайн-курс про е-рецепт