НСЗУ: робота над входженням інститутів Національної академії медичних наук в Програму медгарантій
Формування єдиного медичного простору - це про забезпечення кожного українця доступом до якісної, ефективної та високоспеціалізованої медичної допомоги. Національна служба здоровʼя всебічно підтримує процес формування єдиного медпростору та проводить відповідні консультації з інститутами Національної академії медичних наук щодо їх залучення до Програми медичних гарантій.
Про це говорила Ірина Надашкевич, т.в.о. заступника голови НСЗУ.
“Єдиний медичний простір - це забезпечення рівного доступу в межах всієї країни до медичної допомоги, всіх наших пацієнтів. Єдиний медичний простір формують всі наші надавачі послуг, які залучені до Програми медичних гарантій НСЗУ. І це не лише державні або комунальні заклади охорони здоровʼя, а й приватні медзаклади, які законтрактовані з Національною службою здоровʼя.
Єдиний медичний простір фокусує свою увагу на пацієнта та має на меті забезпечити кожному доступ до якісної та ефективної медичної допомоги, зокрема й у тих закладах, які раніше були відкритими «не для всіх»”, - зазначила Ірина Надашкевич. Також вона наголосила, що створення єдиного медичного простору спрощує пацієнтам доступ до високоспеціалізованої медичної допомоги.
«Наприклад, до Програми медичних гарантій минулого року долучився Національний інститут раку. Також до нас долучилася клінічна лікарня «Феофанія», яка підписала з НСЗУ договори на кілька пакетів послуг в межах Програми медичних гарантій та лікує хворих при інфарктах та інсультах.
Ми знаємо, що високоспеціалізована допомога надається в окремих інститутах чи відомчих закладах, до яких раніше було складно потрапити. Тому, ми працюємо над тим, щоб сьогодні кожен українець отримував необхідну йому медичну послугу з максимальною якістю», - сказала заступниця голови НСЗУ.
Ірина Надашкевич додала, що Національна служба здоровʼя проводить консультації з інститутами Національної академії медичних наук, які планують поступовий і поетапний перехід на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» та в майбутньому також стануть відкритими для всіх.
«Робота з підготовки інститутів Академії до переходу на фінансування за програмою медичних гарантій триває. Наразі ми плідно співпрацюємо з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України щодо вивчення потенційного обсягу послуг, який він зможе надавати за Програмою медгарантій, які відмінні від інших медичних послуг є в цьому Інституті та проводиться навчання працівників щодо роботи в єдиній електронній системі медичних записів», - розповіла т.в.о. заступника голови НСЗУ Ірина Надашкевич.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік