Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Вимоги до стаціонарної реабілітації для надавачів мед послуг

Вимоги до стаціонарної реабілітації для надавачів мед послугНаціональна служба здоров’я нагадує про необхідність дотримуватися вимог закладами, які мають договір на пакет “Реабілітаційна допомога в стаціонарних умовах”. 

Через війну все більше українців потребуватимуть послуг із реабілітації. Усі пацієнти повинні отримувати якісну, доказову реабілітаційну допомогу. Від наявності необхідних лікарів-спеціалістів, обладнання, обсягу та тривалості реабілітаційної допомоги залежить подальша якість життя пацієнта та зменшення ризику отримання статусу особи з інвалідністю. 

За кожен пролікований випадок НСЗУ сплачує медзакладам:
  •  19 769 гривень при наданні реабілітаційних послуг за одним напрямом реабілітації
  •  33 607 гривень за надання одночасно реабілітаційних послуг за двома і більше напрямами реабілітаційної допомоги в стаціонарних умовах.
Вимоги до спеціалістів та кількості фахівців
За місцем надання послуг щонайменше: 2 лікарів-психологів та/або лікарів-психотерапевтів, та/або психологів; 3 фізичних терапевтів; 2 ерготерапевтів; 3 асистентів фізичних терапевтів та/або асистентів ерготерапевтів; 7 медичних сестер.  Детальніше у вимогах до пакета: https://cutt.ly/vwpnvLSR
 
Обсяги реабілітаційної допомоги
Обсяги реабілітаційної допомоги визначаються кількістю годин роботи фахівців з реабілітації з особою, яка потребує реабілітаційної допомоги, на добу:
  • високий – кількість годин реабілітації пацієнта три та більше годин на добу. Або 15 год/тиждень і більше;
  • середній – від однієї до двох годин реабілітації пацієнта;
  • низький – одна година і менше. 
Якщо реабілітація надається протягом післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів в стаціонарних умовах, то її обсяг має бути високим, щоб забезпечити мінімальну кількість щоденних реабілітаційних сесій для досягнення пацієнтом завдань реабілітації. 
Вимоги до навантаження фахівців:
  • фізичний терапевт, ерготерапевт – не більше 6 годин реабілітації;
  • асистент фізичного терапевта та асистент ерготерапевта – не менше семи годин реабілітації;
  • терапевт мови та мовлення – не більше 5 годин реабілітації.
Нагадується, що за умовами договору, НСЗУ має право проводити перерахунок сплачених коштів за надані медичні послуги надавачем у разі виявлення порушень зі сторони медзакладу та/або факту надміру сплачених коштів, що не повʼязане безпосередньо з порушеннями умов договору.
Детальніше на сайті НСЗУ: https://nszu.gov.ua/.../vimogi-do-reabilitacijnoyi.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED