НСЗУ: готовність медзакладів до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях
Пакет “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях” був запроваджений ще під час пандемії, хоч і мав тоді трохи іншу назву з акцентом на наданні медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій. У 2022 році назва пакета змінилась на сучасну, а у 2023 році пакет було суттєво розширено. Акцент зміщено на надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях з урахуванням реалій.
Заклади, які укладають договори за цим пакетом мають забезпечувати готовність до цілодобового масового прийому пацієнтів під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. В таких лікарнях мають бути окрім приймального відділення (або відділення екстреної медичної допомоги) резервні приміщення, готові до масового надходження постраждалих. Важливою умовою є достатня кількість медичного персоналу, ліжок в палатах інтенсивної терапії, певного обладнання на кшталт УЗД, електрокардіографу, апарату для штучної вентиляції легенів тощо.
Серед важливого також - і ця вимога вже неодноразово доводила свою ефективність і рятувала життя - приєднання внутрішніх мереж відділення до автономного резервного джерела електропостачання відповідно до нормативно-технічних документів.
Одними з основних медичних послуг, які надавач зобов’язується надавати за договором це - надання медичної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях, включаючи травми/політравми, ураження хімічного та радіаційного характеру, отруєння, захворювання та стани, та/або інфекційні захворювання, зокрема особливо небезпечні інфекційні хвороби (ОНІХ), відповідно до галузевих стандартів та медикотехнологічних документів у сфері охорони здоров’я.
Отримати медичні послуги безоплатно можна за е-направленням сімейного або лікуючого лікаря, у разі доставлення бригадою екстреної медичної допомоги, у разі переведення з іншого закладу чи підрозділу, а також при самозверненні.
В лікарнях, які отримують від НСЗУ кошти за пакетом готовності, пацієнтам гарантовані безоплатно такі медичні послуги:
- первинний огляд пацієнтів та визначення їх подальшої маршрутизації;
- всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;
- своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів;
- забезпечення медикаментозної терапії та профілактики й лікування болю, хворобливих відчуттів у постраждалих при НС
- залучення медичних спеціалістів інших закладів та рівнів;
- киснева терапія та респіраторна підтримка;
- проведення інтенсивної терапії у випадку виникнення у пацієнтів загрозливих для життя станів;
- цілодобове лікарське та медсестринське спостереження;
- направлення в інші медичні заклади;
- харчування в стаціонарі.
Повний перелік можна побачити за посиланням http://surl.li/hfqyk (п.35 “Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях”).
НСЗУ уклала договори за цим пакетом із 192 лікарнями. Побачити адреси цих закладів можна на дашборді НСЗУ “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- Як працює система раннього виявлення туберкульозу на рівні областей?
- Особливості відпуску різних груп рецептурних ліків за е-рецептом: деталі для фармацевтів
- Розширення можливостей застосування телемедицини: деталі законопроєкту
- Заборона аптекам вказувати на вивісках рівень цін та порівнювати себе з конкурентами: деталі нововведення
- Чи можливо отримувати «Доступні ліки» в умовах стаціонару?