МОЗ: які ліки можна отримати безоплатно за рецептом сімейного лікаря?
Зручним додатковим сервісом – електронним рецептом – українці користуються ще з 2019 року для отримання ліків за програмою «Доступні ліки». З серпня 2022 року за електронним рецептом розпочався відпуск антибіотиків, з листопада – наркотичних і психотропних препаратів, а з квітня 2023 року – решти рецептурних ліків.
Державна програма реімбурсації «Доступні ліки» реалізується для лікування найбільш поширених хронічних захворювань в Україні.
Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.
Наприклад, якщо у пацієнта постійно підвищений тиск, не варто купувати в аптеці будь-які ліки «за порадою», бо можна потрібний саме йому препарат придбати за електронним рецептом безоплатно чи з невеликою доплатою! А держава відшкодує аптеці вартість лікарського засобу.
Але для цього пацієнтові обов’язково потрібно звернутись до лікаря – він збере анамнез та проведе фізичну корекцію для зниження тиску. І якщо є показання до медикаментозного зниження тиску – випише електронний рецепт, гроші за погашення якого він сплачувати не будете.
Крім пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, програма реімбурсації (відшкодування) діє для пацієнтів із хронічними хворобами нижніх дихальних шляхів, цукровим діабетом II типу, цукровим діабетом I типу, нецукровим діабетом, з хворобою Паркінсона, з розладами поведінки й психіки, епілепсією, для імуносупресивної терапії у післяопераційний період з трансплантації.
Державна програма відшкодування коштів розповсюджується на понад 400 лікарських засобів проти цих хвороб. Актуальний перелік лікарських засобів, що відпускаються за програмою, розміщено на вебсайті Національної служби здоров’я України в розділі «Програма реімбурсації лікарських засобів» (https://nszu.gov.ua) у відкритому доступі.
Програмою вже скористалися понад 4 мільйони пацієнтів по всій країні. Так, в середньому лише за один день за електронним рецептом безоплатно або з невеликою доплатою понад 1200 пацієнтів отримують необхідні ліки.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- НСЗУ: коригування фактичної вартості медичних послуг
- Спрощення доступу до медичної допомоги пацієнтам з орфанними захворюваннями
- МОЗ: оновлення законодавства щодо подолання туберкульозу
- НСЗУ: як лікуватися в стаціонарі безоплатно?
- Процес реабілітації пацієнта буде супроводжуватися в електронній системі охорони здоровʼя