Імуносупресивні препарати додано до реєстру лікарських засобів, що підлягають реімбурсації
Лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді додано в реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.
21 лютого 2023 року Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 14 лютого 2023 року.
Новий Реєстр набуває чинності 27 лютого 2022 року. Ознайомитись із наказом МОЗ № 351 можна за посиланням: https://cutt.ly/j35Q8ay
Всього до програми реімбурсації включено 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів. 15 з них повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою.
Особи в пострансплантаційннму періоді, звертаються до трасплант-координаторів в трансплантаційних центрах, щоб отримати призначення лікарських засобів та рецепти за програмою реімбурсації. Лікарські засоби за такими рецептами можна отримати в аптечних закладах, що уклали договір з НСЗУ.
Відмічається, що рецепти за програмою реімбурсації, вписуються лікарями за міжнародною непатентованою назвою, із зазначенням форми випуску та курсу лікування, а пацієнти в аптечних закладах обирають ті торгові найменування які їм потрібно (програма реімбурсації завжди передбачає, як мінімум одну торгову назву безоплатно для відповідного МНН).
Отримати особам у трансплантаційному періоді отримати лікарські засоби, можливо:
- Після трансплантації пацієнту в трансплантаційному центрі підбирають підтримувальну медикаментозну терапію. Трансплант-координатор вносить медичну інформацію, до електронної системи охорони здоров’я, створює план лікування, виписує електронний рецепт та дає направлення на планове обстеження через три місяці для визначення необхідності зміни плану лікування.
- Через три місяці після трансплантації пацієнт здає аналізи. Трансплант-координатор на основі показників аналізів, визначає потребу в зміні курсу лікування або виписує новий рецепт за діючим планом лікування. Для підбору нового курсу лікування пацієнта направляють в стаціонар.
- Якщо пацієнт вже має підібрану терапію (через 6-12 місяців після трансплантації).
- Пацієнт має звернутися до транслант-координатора з випискою або призначенням лікарських засобів. На підставі виписки зі стаціонару або плану лікування координатор повторно призначить ліки за програмою реімбурсації та випише електронний рецепт. Лікарський засіб, дозування та курс лікування встановлюється на основі первинного призначення в плані лікування.
Пацієнти, яким проводили трансплантацію за кордоном і які мають на руках підтверджуючі документи, мають звернутися до трансплант-координатора в трансплантаційний центр.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- Особливості отримання безоплатної медичної допомоги для пацієнтів з гематологічними захворюваннями
- МОЗ: початок дії цифровізованої системи реабілітації
- За яких умов сьогодні надається меддопомога пацієнтам? Коментарі МОЗ
- Особливості отримання медичної допомоги у НІР при колоректальному раку
- НСЗУ: як безоплатно отримати ліки при хворобі Паркінсона?