Прийняття постанови для підтримки осіб, які потребують реабілітації
Прийнята постанова КМУ «Деякі питання організації реабілітації у сфері охорони здоровʼя» покликана спростити та покращити забезпечення медичними виробами, в тому числі допоміжними засобами реабілітації на всіх етапах реабілітації осіб з обмеженнями повсякденного функціонування.
«Через війну в Україні зростає кількість поранених як захисників, так і цивільних, які потребують подальшої реабілітації в медичних закладах. Маємо зробити усе, щоб максимально спростити процес їхньої реабілітації та допомогти їм повернутися до звичайного активного життя. Сьогодні зробили важливий крок — прийняли постанову, метою якої є регулювання надання реабілітаційної допомоги, зокрема забезпечення постраждалих внаслідок збройної агресії росії медичними виробами, допоміжними засобами реабілітації на всіх етапах відновлення, — зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. — Постанова забезпечить участь мультидисциплінарної команди та створення індивідуального реабілітаційного плану. На практиці це означає, що непотрібно буде звертатися до різних лікарів, а процес протезування та подальшої реабілітації буде значно спрощений для пацієнта».
Прийнятим рішенням наголошується на:
- забезпеченні надання повноцінної реабілітаційної допомоги громадянам з першого дня звернення з травмою чи захворюванням;
- уніфікації підходів до надання такої допомоги на основі доказових міжнародних практик, відповідних стандартів і протоколів;
- вдосконалення підходів до забезпечення необхідними допоміжними засобами реабілітації на всіх етапах реабілітації.
«Завдяки рішенню уряду зроблено ще один крок у напрямі впровадження безперервного переходу від лікування до реабілітації, яка супроводжуватиметься своєчасним наданням послуг із протезування. Для цього передбачене обов'язкове залучення закладами охорони здоров'я протезистів до роботи у мультидисциплінарних реабілітаційних командах, за договорами про співпрацю. При цьому пацієнти зберігають право на вільний вибір протезиста, який виготовлятиме протез за рахунок коштів держбюджету», — зазначила Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України.
Перелік заходів з реабілітації, передбачений планом, включає, зокрема:
- фізичну та реабілітаційну медицину, фізичну терапію, ерготерапію, психологічну допомогу, протезування-ортезування, надання медвиробів, зокрема допоміжних засобів реабілітації (ДЗ, прикріплені до тіла, для підтримки нервово-мʼязово-скелетних функцій чи повʼязаних з рухом функцій (ортези) та для заміщення анатомічних структур (протези);
- допоміжні засоби для самообслуговування та особистого догляду (наприклад, ДЗ для користування туалетом);
- допоміжні засоби для активності та участі, повʼязані з особистою мобільністю й транспортуванням (наприклад, ДЗ для ходіння, керовані однією рукою та керовані двома руками, ходунки-рами, ходунки на колесах, крісла колісні з ручним керуванням, крісла-каталки).
Постанова має вперше в історії України забезпечити нормативне підґрунтя для вчасного забезпечення осіб, які потребують реабілітації, медичними виробами, в тому числі допоміжними засобами реабілітації та запровадження уніфікованої системи організації та документування реабілітаційної допомоги, контролю її якості та результатів, що ґрунтується на моделі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я.
Реалізація постанови позитивно вплине на досягнення та підтримку осіб, які потребують реабілітації, у їх середовищі, зменшить кількість осіб зі стійким обмеженням життєдіяльності та збільшить кількість осіб, які повернуться до праці та повноцінного соціального життя.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: запуск пілоту системи обліку ліків e-Stock
- Подовження терміну реєстрації закладів та лікарів-ФОП в ЕСОЗ: деталі
- МОЗ: схвалення Програми медичних гарантій на 2023 рік
- МОЗ: запровадження електронного реєстру відповідальних за введення в обіг медичних виробів
- Які пріоритети МОЗ на наступний рік? Коментарі очільника МОЗ