НСЗУ: робота з медичними висновками про тимчасову непрацездатність та про народження
Через технічний збій у роботі реєстру медичних висновків, користувачі електронної системи охорони здоров’я могли зіштовхнутися з проблемами при формуванні медичних висновків про тимчасову непрацездатність та про народження.
Наразі можуть виникати проблеми в обробці, скасуванні, а також відображенні деяких медичних висновків. Проблему вирішують фахівці ДП “Електронне здоровʼя”.
Нагадується, що згідно із законом, медичний висновок може бути сформований не пізніше ніж на пʼятий день з дати встановлення факту тимчасової непрацездатності. При цьому термін непрацездатності необхідно зазначити той, що було визначено в день огляду пацієнта лікарем.
Виписувати листки непрацездатності в паперовій формі можна, якщо (Наказ МОЗ України від 01.06.2021 № 1066 “Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки”):
- закінчився термін, впродовж якого лікар може внести зміни до медичного висновку в електронній системі охорони здоров'я;
- виникли технічні помилки при передачі даних в ЕСОЗ, через що неможливо сформувати електронний листок непрацездатності впродовж семи й більше днів з дати створення медичного висновку.
Якщо у медзакладі немає бланків непрацездатності, за рішенням керівника допускається видача листків непрацездатності на білому аркуші паперу за встановленою формою.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- Скільки закладів охорони здоров'я було залучено до користування телемедичними платформами?
- Особливості медичних послуг у 2023 році: основні пріоритети
- НСЗУ: початок прийому заяв від аптечних закладів для укладення договорів за програмою реімбурсації на 2023 рік
- МОЗ: функціональні можливості нової електронної системи БПР
- НСЗУ: особливості підтримки психічного здоров’я у сімейного лікаря