МОЗ: ключові принципи подальшого безперервного професійного розвитку медичних працівників
Минулого тижня, 11 листопада заступниці міністра охорони здоров’я Ірина Микичак та Марія Карчевич провели зустріч із зареєстрованими провайдерами безперервного професійного розвитку (далі – БПР).
Більше ніж 180 учасників, які займаються післядипломним навчанням медичних працівників, взяли участь в активному обговоренні планів щодо формування та розвитку в Україні прозорої та ефективної системи БПР.
Учасникам було представлено ключові принципи подальшого розвитку системи БПР, презентовано концепцію, бізнес-процеси та запланований функціонал електронної системи реєстрації провайдерів та заходів БПР.
«Наша мета – забезпечити високу якість заходів БПР на основі кращих світових практик. Ми будуємо ринок безперервного професійного розвитку, що працюватиме в інтересах медичного працівника і гарантуватиме якісне навчання. Медичні працівники повинні чітко розуміти, хто із провайдерів доброчесний, де та у кого краще проходити навчання для того, щоб не лише отримати бали за підвищення кваліфікації, але й отримати знання та корисні матеріали для розвитку», – зазначила Ірина Микичак.
У рамках роботи над системою БПР МОЗ за сприяння проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» працює над нормативним урегулюванням питання БПР для всіх медичних працівників, включаючи фармацевтів, медичних сестер у школах, а також розробляє електронний інструмент реєстрації провайдерів та заходів БПР.
«Ми робимо зручнішою та простішою сьогоднішню систему реєстрації провайдерів БПР та спрощуємо усі процеси, роблячи їх більш прозорими. Також розпочали проведення консультацій зі стейкхолдерами, щоб рухатись в єдиному векторі та мати постійний діалог щодо впровадження змін», – наголосила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку.
Зміни, що впроваджуються, створять прозору та зручну систему для провайдерів послуг БПР, медиків та фармацевтів, а також мінімізують корупційні ризики.
МОЗ продовжить активний діалог із провайдерами безперервного професійного розвитку, медичною спільнотою, навчальними закладами та іншими партнерами задля побудови ефективної прозорої системи БПР, яка буде задовольняти всіх її учасників.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: важливі аспекти для лікарів щодо виписування електронних рецептів
- Як українцям отримати безоплатно інсулін?
- Особливості отримання «доступних ліків» для лікування хронічних обструктивних захворювань легень
- МОЗ: нові стандарти вторинної профілактики інсульту
- МОЗ: розширення можливості діагностики туберкульозу у дітей