Особливості безоплатного лікування пневмонії у Програмі медичних гарантій
Сьогодні, 12 листопада відзначається Всесвітній День боротьби з пневмонією, тож НСЗУ розповідає про лікування цього захворювання у Програмі медичних гарантій.
Збудниками пневмонії можуть бути віруси, бактерії, грибки чи інші мікроорганізми. Незалежно від причини захворювання, його лікування є безоплатним для пацієнта у тих лікарнях, які уклали договір з Національною службою здоров’я України.
Пневмонія – це гострий інфекційний запальний процес у легенях. Через нього пошкоджується легенева тканина і виникають проблеми з диханням.
Симптоми пневмонії схожі на звичайну застуду або ГРВІ — кашель, утруднене дихання, висока температура, загальна слабкість, пітливість і тремтіння, втрата апетиту, біль у грудях, який посилюється при диханні та кашлі. Тому важливо не діагностувати захворювання самостійно, а звернутися до лікаря, з яким укладена декларація. Відмічається, що люди які переїхали через бойові дії, можуть звернутися за допомогою у будь-який центр первинної медичної допомоги за новим місцем перебування.
Сімейний лікар огляне пацієнта і за потреби випише направлення на додаткові аналізи, обстеження, чи на консультацію до спеціаліста, наприклад, пульмонолога.
Маючи направлення, пацієнт може отримати послугу у медзакладах, які підписали договір з Національною службою здоров’я на пакет амбулаторної допомоги.
Адреси таких медзакладів нададуть за телефоном контакт-центру 16-77.
Якщо стан пацієнта вимагає госпіталізації, лікар видасть направлення одразу в стаціонар. У стаціонарі всі необхідні обстеження, аналізи та саме лікування також є безоплатними.
Пацієнт із підозрою на пневмонію в невідкладному стані може звернутися до медичного закладу самостійно або викликати швидку допомогу. В такому випадку лікування є безоплатним без направлення лікаря.
Пацієнту з підозрою на пневмонію робити не варто одразу записуватися на комп'ютерну томографію чи самостійно призначати собі антибіотики. Адже причиною пневмонії може бути як бактерія, так і вірус. У випадку з вірусною пневмонією антибіотик просто не діє.
Визначити точну причину і призначити правильний антибактеріальний препарат може лише лікар. Безконтрольний прийом антибіотиків призводить до нечутливості бактерій до антибіотиків. Тому виписує такі ліки виключно лікар. А щоб отримати антибіотики в аптеках потрібен рецепт - електронний або паперовий.
Самолікування пневмоній значно ускладнює діагностику й результативність подальшої терапії.
Натомість пацієнту варто знати: діагностика та лікування пневмонії, а також необхідні аналізи є безоплатними за Програмою медичних гарантій. Замість пацієнта платить Національна служба здоров’я України.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- Дитячі лікарні повинні посилити власну спроможність: коментарі очільника МОЗ
- Які медичні послуги будуть доступними для ветеранів?
- Чи вистачить коштів для медиків наступного року? Деталі прийнятого бюджету
- НСЗУ: початок укладання договорів за напрямком первинної медичної допомоги
- МОЗ: впровадження реферування цін на всі лікарські засоби із Нацпереліку