Запровадження референтного ціноутворення на ліки: деталі постанови
Кабінет Міністрів України прийняв постанову про запровадження референтного ціноутворення на лікарські засоби, які закуповуються за бюджетні кошти.
4 жовтня Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України щодо референтного ціноутворення на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти». Про це повідомляється на сайті МОЗ.
У МОЗ зазначають, що ця постанова спрямована на детінізацію в системі охорони здоров’я. Також даний документ має сприяти підвищенню ефективності держрегулювання цін на лікарські засоби, які закуповуються за бюджетні кошти, що своєю чергою покращить доступ пацієнтів до необхідних ліків.
Реферування цін має зменшити витрати ЗОЗ на закупівлю медичних препаратів, які входять до Національного переліку лікарських засобів.
У МОЗ наголошують: наразі в Україні діє держрегулювання цін лише на деякі лікарські засоби, які включені до Нацпереліку, шляхом встановлення граничних оптово-відпускних цін. Водночас з початку повномасштабної війни в Україні спостерігається значне зростання цін на ліки та медичні вироби, тож з’явилася реальна потреба розширити чинний механізм референтного ціноутворення.
«Ефективне управління коштами з державного бюджету під час війни набуло критично важливого значення в Україні. Так само критично важливим сьогодні стало забезпечення наших громадян доступними, у тому числі за ціною, ліками. Наразі механізм референтного ціноутворення є одним з основних інструментів для встановлення граничної ціни на лікарські засоби, які фінансуються з державних бюджетів», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- Чи буде лікування та реабілітація постраждалих від війни українців безоплатним?
- МОЗ: нові рекомендації з вакцинування дітей проти COVID-19
- МОЗ: зміна умов атестації лікарів
- Як медичним закладам й аптекам підготуватися до відпуску наркотичних (психотропних) лікарських засобів за е-рецептом?
- НСЗУ: які безоплатні медичні послуги можна отримати для людей похилого віку?