НСЗУ: особливості лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями
Програма медичних гарантій покриває усі найважливіші види медичної допомоги для пацієнтів з онкологією на кожному етапі лікування. Зокрема і лікування та супровід дорослих і дітей з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах.
Загалом 65 медзакладів мають договір на лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах. З початку року допомогу отримали майже 19 тисяч пацієнтів. За їх лікування НСЗУ виплатила лікарням понад 1,1 млрд гривень. Пацієнт може обирати заклад, де отримувати послуг, незалежно від реєстрації чи фактичного перебування. Знайти потрібний заклад для лікування допоможуть оператори контакт-центру НСЗУ 16-77.
Безоплатний перелік за пакетом лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями включає такі послуги.
- Діагностика та лікування пацієнтів з підтвердженим онкогематологічним або гематологічним захворюванням та пацієнтів у клініко-лабораторній ремісії в амбулаторних та стаціонарних умовах.
- Необхідні лабораторні дослідження. А саме: розгорнутий клінічний аналіз крові на автоматичному гематологічному аналізаторі; цитоморфологічне дослідження клітин крові; визначення групи крові й резус-фактору; біохімічний аналіз крові, глюкоза в цільній крові або сироватці крові; загальний аналіз сечі; патоморфологічні, цитологічні, молекулярно-генетичні, бактеріологічні та інші лабораторні дослідження відповідно до потреб пацієнтів.
- Необхідні інструментальні дослідження в амбулаторних та стаціонарних умовах пацієнтам з підтвердженим онкологічним діагнозом. Зокрема: магнітно-резонансна томографія (в тому числі з внутрішньовенним контрастуванням); рентгенологічні, ендоскопічні, ультразвукові та інші інструментальні дослідження відповідно до потреб пацієнтів.
- Забезпечення лікарськими засобами, які МОЗ закуповує централізовано, лікам, закупленими коштом інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також ліками з Нацпереліку та необхідними медичними виробами й витратними матеріалами.
- Проведення лікування методом еферентної терапії та/або із застосуванням аферезу клітин крові.
- Киснева підтримка.
- Цілодобове лікарське спостереження та медсестринський догляд за пацієнтами в стаціонарних умовах з можливістю проведення цілодобового моніторингу.
- Допомога в умовах інтенсивної терапії.
- Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування при наданні амбулаторної або стаціонарної медичної допомоги.
- Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.
- Забезпечення необхідним дієтичним харчуванням в умовах стаціонару та інші.
Повний перелік обсягу послуг можна знайти за посиланням (Оберіть пакет 29 “Лікування та супровід дорослих і дітей з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах”, файл “Специфікація”).
У закладі пацієнта мають проінформувати про можливості отримання інших необхідних медичних послуг безоплатно в межах Програми медичних гарантій. А також інформувати щодо профілактики та лікування, залучати пацієнта до прийняття рішень, узгоджувати з ними план лікування.
Щоб отримати медичну допомогу безоплатно, пацієнту потрібне направлення сімейного або лікуючого лікаря, або переведення з іншого медзакладу. Якщо у пацієнта є встановлений діагноз, до свого лікуючого лікаря він звертається без направлення.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- Особливості лікування COVID-19 у стаціонарі: як отримати безоплатну медичну допомогу?
- Як новий етап медреформи покращить якість медичної допомоги?
- Які ліки можна безоплатно отримати при лікуванні у стаціонарі та амбулаторно? Пояснення МОЗ
- МОЗ: розширення можливостей для професійного зростання медпрацівників
- Від постачі яких вакцин відмовилася Україна?