Що входить в безоплатну допомогу при інфарктах та інсультах?
НСЗУ нагадує, що медична допомога при інфарктах та інсультах безоплатна і надається усім пацієнтам, незалежно від того, чи укладена декларація про вибір лікаря.
Так бригада екстреної медичної допомоги доставляє пацієнта в медичний заклад, який уклав договір з НСЗУ на пакет “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда” або “Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Саме у таких закладах є все необхідне для лікування - фахівці, обладнання тощо. Тому важливо, щоб пацієнти потрапили саме туди, де їм зможуть надати якісну допомогу.
До переліку безоплатних послуг при гострому інфаркті входять первинний огляд пацієнта, екстрене визначення основних біохімічних показників і специфічних тестів крові, все необхідне для проведення екстрених катетеризацій коронарних артерій серця і відновлення кровотоку по інфаркт-залежній артерії, стентування за потреби, лабораторні та інструментальні дослідження у цілодобовому режимі. Зокрема, це ангіографічне дослідження коронарних судин, ЕКГ, ехокардіографія, рентгенологічне дослідження органів грудної клітки та інші дослідження відповідно до потреб пацієнта.
До безоплатної допомоги при гострому мозковому інсульті входить первинний огляд пацієнта невропатологом або нейрохірургом, який має відповідну підготовку, проведення нейровізуалізації із забезпеченням анестезії не пізніше ніж протягом 60 хвилин з моменту госпіталізації, проведення системної тромболітичної терапії при ішемічному інсульті, а також лабораторні та інструментальні дослідження у цілодобовому режимі. Програма медичних гарантій також покриває ендоваскулярні нейроінтервенційні втручання та нейрохірургічні втручання, якщо цього потребує стан пацієнта.
Також пацієнти з інсультом мають отримати безоплатно лабораторний та нейровізуалізаційний контроль після проведення системної тромболітичної терапії.
Пацієнтам з інфарктом або інсультом має бути забезпечений цілодобовий моніторинг та контроль стану, консультації інших фахівців за потреби, своєчасне проведення седації (для пацієнтів з інсультом), анестезії та знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
Крім того, Програма медичних гарантій покриває забезпечення пацієнта лікарськими засобами, що входять до Нацпереліку та ті, що закуповуються централізовано Міністерством охорони здоров'я, або в рамках інших програм центрального та місцевого бюджетів.
Важливо, що реабілітація пацієнта має розпочинатися під час гострого реабілітаційного періоду або одразу після стабілізації стану здоров'я. Така послуга є теж безоплатною і входить у комплекс медичної допомоги.
Новые статьи:
- Дітям до 14 років не потрібно мати ідентифікаційний номер для верифікації в ЕСОЗ
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
Также интересно посмотреть:
- Як можна буде знайти аптеки, які відпускають ліки за електронним рецептом?
- Чи можуть внутрішньо переміщені медичні працівники отримувати заробітну плату за основним місцем роботи?
- За скільки має приїхати швидка допомога на виклик? Коментарі МОЗ
- Особливості надання первинної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій-2023
- Держава буде закуповувати біопротези серцевого аортального клапана: деталі