Основні зміни в онкології за ПМГ-2023

Медичні експерти обговорили пропозиції за пакетами медичних послуг “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах” і “Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”. Вимоги до надання цих груп послуг у Програмі медичних гарантій-2023 істотно не змінювали.
Водночас фахівці прийняли низку пропозицій та доповнень до вимог. До пакета “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах” підтримали такі зміни:
- додати до пункту з організації надання допомоги забезпечення цілодобового проведення досліджень;
- змінити редакцію пункту щодо вимог до спеціалістів та їх кількості. А саме: “Лікар-онколог та/або лікар-онколог дитячий – щонайменше 2 особи з даного переліку, які працюють за основним місцем роботи в цьому ЗОЗ” на нову - “Лікар-онколог – щонайменше 3 особи, які працюють за основним місцем роботи в цьому ЗОЗ. Для закладів, що надають медичну допомогу дітям така редакція: «лікар-онколог дитячий та/або лікар гематолог-онколог дитячий – щонайменше 3 особи, з даного переліку, які працюють за основним місцем роботи в цьому закладі”;
- викласти підпункт b. пункту 1 у редакції “Лікар-хірург-онколог та/або лікар-нейрохірург та/або лікар-гінеколог-онколог – щонайменше одна особа з даного переліку, яка працює за основним місцем роботи в цьому ЗОЗ або за сумісництвом. Для закладів, що надають медичну допомогу дітям: лікар-хірург дитячий та/або лікар-нейрохірург дитячий – щонайменше одна особа з даного переліку, яка працює за основним місцем роботи в цьому ЗОЗ або за сумісництвом”;
- окремим підпунктом виділити вимоги до лікаря рентгенолога та викласти у такій редакції - “Лікар-рентгенолог – щонайменше одна особа, яка працює за основним місцем роботи в цьому ЗОЗ або за сумісництвом”.
Вони, зокрема, стосувалися:
- забезпечення необхідною нутритивною підтримкою пацієнтів в умовах стаціонару;
- цілодобового забезпечення пацієнтів необхідною трансфузійною підтримкою;
- обов’язкового інформування закладами усіх форм власності регіонального канцер-реєстру (за місцем реєстрації хворого) про хворого, відповідно до форми первинної облікової документації № 090/о “Повідомлення про хворого з уперше в житті встановленим діагнозом раку або іншого злоякісного новоутворення” та № 027/о “Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого” (після кожного етапу лікування); включення до переліку обладнання коагуляційного аналізатора.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Що зміниться у напрямку ведення вагітності та пологів за програмою медичних гарантій?
- НСЗУ: яка медична допомога безоплатна під час хірургічних операцій?
- Ендоскопічні дослідження: зміни у діагностиці за ПМГ-2023
- Фармгалузь України інтегрується в ЄС: коментарі очільника МОЗ
- МОЗ: як працюватиме е-рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби