Дистанційний онлайн-скринінг плоду у вагітних: особливості нової методики на Полтавщині

Центр надає медичні послуги як мешканцям Полтавщини, так і внутрішньо переміщеним особам, які змушені були залишити власні домівки через військову агресію російської федерації.
Зважаючи на військові дії, що тривають на території нашої країни, та стан медичної інфраструктури, яка суттєво страждає через це, Міністерство охорони здоров‘я працює над належним матеріально-технічним оснащенням тих лікарень, які продовжують надавати медичні послуги населенню. Важливе місце серед них займають перинатальні центри, що цілодобово надають кваліфіковану допомогу вагітним, породіллям та новонародженим.
Так, нещодавно десять медичних закладів Полтавської області, у тому числі й Перинатальний центр, отримали від Міністерства охорони здоров’я польські системи Sigmafon, які були передані Україні в якості гуманітарної допомоги. Це – кардіотокографи, за допомогою яких можна відстежувати серцебиття плоду дистанційно.
Лікарі зазначають, що такі кардіографи дозволяють використовувати у функціональній діагностиці телемедичні технології, коли медпрацівник під’єднує датчики до вагітної, а лікар, за допомогою додатку в телефоні, може бачити усі показники плоду, які показує апарат. Кардіотокограф безперервно синхронно реєструє частоту серцевих скорочень плоду та тонусу матки, і якщо є тривожні симптоми, медик оперативно зв'язується з пацієнткою.
«Кардіотокографія плоду, яку відтепер фахівці Центру можуть здійснювати завдяки отриманому обладнанню, не просто сучасний і безпечний метод функціональної діагностики. Система Sigmafon має високу точність вимірювання, дозволяє якісно оцінити внутрішньоутробний стан плоду під час вагітності та пологів. А це має принципове значення для нагляду за жінками зі складним перебігом вагітності й збереження життя та здоров’я малюків», — прокоментував міністр під час візиту.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: отримання ліків для лікування різних форм артриту від Johnson & Johnson
- Як українцям отримати медичну допомогу в Польщі? Пояснення МОЗ
- Як отримати безоплатну допомогу пацієнтам з психічними розладами внаслідок вживання опіоїдів? Пояснення НСЗУ
- Як місцева влада може впливати на розвиток та якість медичної допомоги у своїх громадах? Пояснення НСЗУ
- НСЗУ: проведення перерахунків для підвищення тарифів на лікування поранень