За минулу добу зафіксували рекордну кількість звернень до швидкої: деталі
10 жовтня кількість звернень за номером 103 сягнула рекордних показників – понад 44 тисячі викликів за добу. На цей же період припала найбільша за всю історію кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та відповідно госпіталізацій пацієнтів.
У першу чергу це пов’язано із новою хвилею коронавірусної хвороби COVID-19, водночас звертатись за екстреною медичною допомогою потрібно при наявності конкретних станів та симптомів.
Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
“Якщо ви відчуваєте біль у грудній клітці, задишку у стані спокою чи будь-які ознаки дихальної недостатності варто одразу телефонувати на 103. Зокрема підставами для виклику “швидкої” є сатурація менш як 92%, яку можна виміряти в домашніх умовах за допомогою пульсоксиметра, порушення свідомості та інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан”, – наголосив Віктор Ляшко.
Відмітимо, що придбати пристрій - пульсоксиметр, Ви зможете в медичному маркеті ITMED.
Міністр пояснив, що у випадку появи симптомів захворювання на коронавірусну хворобу варто одразу повідомляти свого сімейного лікаря. Саме він має надати рекомендації та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.
“Не займайтесь самолікуванням, одразу повідомляйте про свій стан сімейному лікарю, а якщо відчуваєте будь-який із загрозливих симптомів, то обов’язково набирайте 103. Вчасно надана медична допомога може врятувати життя та мінімізувати тяжкі наслідки для здоров’я”, – додав міністр.
Важливо, що висока температура тіла (більше 38°С) не є самою по собі підставою для виїзду бригади екстреної медичної допомоги чи госпіталізації. Проте, якщо разом із температурою є будь-який із вищевказаних симптомів, варто викликати бригаду екстреної медичної допомоги. Диспетчер 103 здійснює опитування та при показах скерує найближчу вільну бригаду до пацієнта. Якщо під час опитування буде встановлено, що пацієнт не потребує виїзду бригади, такому пацієнту нададуть пораду звернутися до сімейного лікаря чи проконсультує лікар телефоном.
Рішення щодо госпіталізації має ухвалити керівник бригади, який приїде на звернення, ґрунтуючись на наявному симптомокомплексі у конкретного хворого.
Відповідно до стандартів надання медичної допомоги при COVID-19 до лікарень госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих.
Новые статьи:
- Отримання тест-смужок за програмою реімбурсації у 2025 році: що зміниться для пацієнтів?
- ВРУ: підтримання законопроєкту про систему охорони психічного здоровʼя
- МОЗ: коли проходити повторний огляд людям з інвалідністю?
- МОЗ: розширення медичних послуг для ветеранів
- МОЗ: посилення вимог до медзакладів, які проводять психіатричні огляди
Также интересно посмотреть:
- Особливості перебігу Дельти в Україні: коментарі очільника МОЗ
- Розвиток телемедичних технологій в Україні: деталі
- "Доступні ліки": якими психоневрологічними препаратами поповнилася програма?
- Щеплення дітей від поліомієліту буде обов'язковим для допуску у навчальні заклади: деталі
- Розлади психіки: нові медичні послуги у програмі медичних гарантій