Розвиток телемедичних технологій в Україні: деталі

Про це під час робочої зустрічі з розвитку телемедицини в Україні заявила заступниця Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.
Насамперед впровадження телемедичних технологій і сервісів дасть можливість лікарям проводити консультації з пацієнтами дистанційно, швидко обмінюватися інформацією, проводити консиліуми у вигляді відеоконференцій та оперативно ухвалювати рішення у критичних ситуаціях.
“Телемедичні технології необхідно розглядати, як невіддільну складову тих діджітал-інструментів, які ми зараз впроваджуємо в системі охорони здоров’я та адаптувати їх в eHealth”, – зазначила Марія Карчевич, заступник Міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.
Окрім того, в умовах боротьби з пандемією COVID-19 онлайн - інструменти можуть вирішувати нові важливі завдання. А саме - гарантувати безпечний контакт лікарів та пацієнтів, не обмежуючи останніх у своєчасному та якісному наданні медичних послуг.
“Світова практика на прикладі пандемії COVID-19 доводить, що телемедицина - це дійсно ефективний інструмент у профілактиці, діагностиці та лікуванні пацієнтів. Це синергія сучасних інформаційних технологій та медичної допомоги, яка сприяє створенню нової якості медичних послуг”, - підкреслив учасник зустрічі, начальник відділу управління проєктами та програмами ДП “Електронне здоров’я” Вадим Терентюк.
Електронна система охорони здоров'я уже сьогодні застосовує частину з цих сервісів у деяких областях України й показує свою ефективність. Саме тому Міністерство охорони здоров'я за підтримки стейкхолдерів та іноземних партнерів планує й надалі впроваджувати новітні технології в систему охорони здоров’я.
“У цьому напрямі планується надання технічної допомоги МОЗ у формуванні візії та дорожньої карти розвитку телемедицини. Друга ціль – розширення доступу до медпослуг найбільш уражених груп громадян”, – наголосив консультант проєкту LHSS в Україні Олег Семерик.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- "Доступні ліки": якими психоневрологічними препаратами поповнилася програма?
- Щеплення дітей від поліомієліту буде обов'язковим для допуску у навчальні заклади: деталі
- Розлади психіки: нові медичні послуги у програмі медичних гарантій
- Розвиток комунальних клінік на міжнародному ринку медичного туризму: деталі
- МОЗ: оновлення стандартів охорони здоров’я при туберкульозі