Ляшко розповів про проблеми з вакцинацією в Україні: деталі

Про це у Facebook розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
"Ми бачимо, що 40% створених пунктів щеплень не працюють. Станом на 20 липня 2021 року в Закарпатській області з 213 створених кабінетів щеплень працювало лише 42.
Схожа ситуація і в Київській області, де працює 70 з 216 пунктів щеплень, в Івано-Франківській області - 44 зі 121, у Кіровоградській області - 46 зі 121, у Хмельницькій - 28 з 80, у Черкаській - 61 зі 143, у Рівненській - 47 зі 122, у Харківській - 74 зі 154, у Миколаївській - 54 зі 108, у Волинській - 43 з 87", - зазначив він.
За словами міністра, люди скаржаться, що їм відмовляють у щепленні через брак вакцин. Однак на регіональних складах препарати є.
"На регіональних та місцевих складах зараз перебуває 3 435 103 доз антиковідних вакцин. З яких 961 142 доз це вакцина CoronaVac, температурний режим зберігання якої дозволяє її легко транспортувати, зберігати та використовувати у найвіддаленіших точках", - пояснив Ляшко.
Міністр закликав регіональних очільників департаментів охорони здоров’я організувати розвезення вакцин зі складів у кожен визначений пункт щеплення та забезпечити їхню роботу. Він також закликав громадян повідомляти владі про проблеми з вакцинацією.
Водночас Ляшко звернувся до українців та зазначив, що якщо найближчий до громадянина пункт щеплення, який зазначений в переліку list.covid19.gov.ua не працює або йому відмовляють у щепленні через відсутність вакцин, необхідно телефонувати до місцевих департаментів охорони здоров’я: https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja. Якщо й там розводять руками, сповіщайте напряму керівництво МОЗ за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.
Нагадаємо, 21 липня в Україні почався п’ятий етап вакцинації від COVID-19 для усіх охочих. Всі дорослі старше 18 років, які хочуть вакцинуватися, можуть зробити щеплення від коронавірусної хвороби.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Кабмін: врегульовано порядок ввезення незареєстрованих ліків
- МОЗ: початок вакцинації проти COVID-19 для всіх охочих
- Реєстрація на вакцинацію онлайн в "Дії" більше не проводитиметься: деталі
- Уряд показав план фінансування видатків на медичну сферу в Україні: деталі
- МОЗ: роз'яснення щодо використання вакцини Moderna