Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Програма медичних гарантій: онкохворі зможуть отримати інформацію щодо безоплатного лікування завдяки чат-боту

Програма медичних гарантій: онкохворі зможуть отримати інформацію щодо безоплатного лікування завдяки чат-ботуЗа допомогою чат-боту пацієнти з онкологічними захворюваннями в доступній формі зможуть отримати необхідну інформацію щодо лікування в межах Програми медичних гарантій.
Рак належить до другої за частотою причини смертності у світі. Україна знаходиться серед держав з високим рівнем захворюваності на онкологію. Найпоширенішим онкологічним захворюванням в Україні є рак молочної залози.
 
За даними опитування ГО «Афіна. Жінки проти раку», понад 50% пацієнтам  відмовляють у наданні безоплатних медичних послуг, гарантованих Програмою медичних гарантій. Пацієнти, які чують про діагноз, налякані та дезорієнтовані в інформації. У такій ситуації потрібен простий і чіткий інструмент, який допоможе з’ясувати, які послуги клініці оплачує НСЗУ, а які повинен сплатити сам пацієнт.
 
Саме тому  громадські організації «Ліки Контроль» та «Афіна. Жінки проти раку» втілили у життя проєкт «Чат-бот “Лікуйся” — боротьба з раком з безоплатними медичними послугами".
Чат-бот «Лікуйся» є інструментом в месенджері Telegram. Він допоможе кожному, хто стикнувся з діагнозом «рак молочної залози», зорієнтуватися,  в якому медичному закладі,  які медичні послуги й в якому обсязі можна отримати безоплатно. Це стосується як послуг з діагностики онкологічних захворювань, так і їх лікування. Користувач чат-боту зможе вибрати послугу, отримає покрокову інструкцію та необхідну інформацію.
 
Також чат-бот допоможе відстояти право на безоплатну медичну допомогу, запобігатиме проявам корупції в медзакладах, зокрема унеможливить нелегальну оплату послуг чи лікарських засобів, які є в переліку НСЗУ як безоплатні.
 
Ознайомитися з чат-ботом Ви можете за посиланням
 
Щоб забезпечити роботу чат-боту була використана наступна інформація:
  • реєстр закладів охорони здоров’я, що уклали договори про медичне обслуговування населення відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
  • договори НСЗУ з онколікарнями;
  • специфікації на надання пакетів медичних послуг.
За словами Дмитра Черниша, директора Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я НСЗУ, людині якій діагностували онкологію, у такій складній ситуації може бути важко швидко зорієнтуватися, в яку лікарню звертатися і на яку безоплатну медичну допомогу розраховувати. Прокласти маршрут до одужання дозволить новий сервіс для пацієнтів - чат-бот «Лікуйся». Платформою для його створення стали, в тому числі й відкриті дані НСЗУ. 

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники

    


Алкофарм