Програма медичних гарантій: онкохворі зможуть отримати інформацію щодо безоплатного лікування завдяки чат-боту

Рак належить до другої за частотою причини смертності у світі. Україна знаходиться серед держав з високим рівнем захворюваності на онкологію. Найпоширенішим онкологічним захворюванням в Україні є рак молочної залози.
За даними опитування ГО «Афіна. Жінки проти раку», понад 50% пацієнтам відмовляють у наданні безоплатних медичних послуг, гарантованих Програмою медичних гарантій. Пацієнти, які чують про діагноз, налякані та дезорієнтовані в інформації. У такій ситуації потрібен простий і чіткий інструмент, який допоможе з’ясувати, які послуги клініці оплачує НСЗУ, а які повинен сплатити сам пацієнт.
Саме тому громадські організації «Ліки Контроль» та «Афіна. Жінки проти раку» втілили у життя проєкт «Чат-бот “Лікуйся” — боротьба з раком з безоплатними медичними послугами".
Чат-бот «Лікуйся» є інструментом в месенджері Telegram. Він допоможе кожному, хто стикнувся з діагнозом «рак молочної залози», зорієнтуватися, в якому медичному закладі, які медичні послуги й в якому обсязі можна отримати безоплатно. Це стосується як послуг з діагностики онкологічних захворювань, так і їх лікування. Користувач чат-боту зможе вибрати послугу, отримає покрокову інструкцію та необхідну інформацію.
Також чат-бот допоможе відстояти право на безоплатну медичну допомогу, запобігатиме проявам корупції в медзакладах, зокрема унеможливить нелегальну оплату послуг чи лікарських засобів, які є в переліку НСЗУ як безоплатні.
Ознайомитися з чат-ботом Ви можете за посиланням.
Щоб забезпечити роботу чат-боту була використана наступна інформація:
- реєстр закладів охорони здоров’я, що уклали договори про медичне обслуговування населення відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
- договори НСЗУ з онколікарнями;
- специфікації на надання пакетів медичних послуг.
За словами Дмитра Черниша, директора Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я НСЗУ, людині якій діагностували онкологію, у такій складній ситуації може бути важко швидко зорієнтуватися, в яку лікарню звертатися і на яку безоплатну медичну допомогу розраховувати. Прокласти маршрут до одужання дозволить новий сервіс для пацієнтів - чат-бот «Лікуйся». Платформою для його створення стали, в тому числі й відкриті дані НСЗУ.
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- Ковідний сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію: МОЗ пояснило різницю
- Підтримка батьків після пологів: в Україні презентували запуск “гарячої лінії”
- “Ковідні” лікарні отримають засоби індивідуального захисту: деталі
- НСЗУ: розширення програми "Доступні ліки"
- Лікування COVID-19 вдома: МОЗ оновило рекомендації