Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

НСЗУ: як змінилися зарплати середнього медперсоналу?

НСЗУ: як змінилися зарплати середнього медперсоналу?Медичні сестри та медичні брати перебувають у центрі розв'язання багатьох проблем у сфері охорони здоров’я. 
 
Так станом на 11 травня  в електронній системі охорони здоров’я у майже 2 тисячах закладах спеціалізованої допомоги зареєстровано понад 112 тисяч фахівчинь та фахівців медсестринства. З них, понад 10,5 тисяч працюють в операційних. 60 тисяч - в лікарнях, що за договором з Національною службою здоров’я надають медичну допомогу при пологах, у складних неонатальних випадках, а також стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19.

Трансформація системи охорони здоров’я створила умови для стабільного зростання зарплат усіх медичних працівників. Зарплати, премії та інша фінансова мотивація, що раніше регламентувалася різними постановами та наказами, зараз є відповідальністю адміністрації лікарні. Середньомісячні витрати на оплату праці середнього медичного персоналу з квітня по грудень 2020 року становили - на первинній ланці - 8 600 грн, на рівні спеціалізованої допомоги - 9 тис. грн, екстреної медичної допомоги - понад 18 тис. грн.Є заклади, де середньомісячні витрати на оплату праці медсестер складають понад 15-20 тисяч гривень на первинці. Понад 20-24 тисячі гривень складають витрати на заробітну плату у певних закладах спеціалізованої допомоги. Зокрема, в Одеській міській клінічній інфекційній лікарні, інфекційній лікарні №1 Криворізької міської ради.
 
Найвищі показники середньомісячних витрат на оплату праці середнього медичного персоналу екстреної медичної допомоги у Чернівецькій області - понад 29 772 гривень, Києві - 28 579 гривень, у Дніпропетровській, Вінницькій, Закарпатській та Тернопільській областях - понад 20 тисяч гривень. Ці та інші дані доступні на дашборді НСЗУ “Звіт про доходи та витрати надавачів медичних послуг”.

Дані електронної системи охорони здоров’я свідчать, що за рік в цілому по країні кількість медичних сестер, які влаштувались на роботу, вдвічі більша кількості медичних сестер, які звільнились. Але трудова міграція в кожній області відбувається по різному.Зокрема, у Києві кількість прийнятих на роботу медсестер в чотири рази перевищує кількість тих, що звільнилися. Натомість на Закарпатті кількість нових медсестер та тих, що звільнилися, майже однакова. 

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED