Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Масове звільнення медичного персоналу: у чому полягає причина?

 
Масове звільнення медичного персоналу: у чому полягає причина?Під час пандемії українська медицина справляється з надзвичайними навантаженнями. При цьому ситуація ускладняється звільнення персоналу.  
Так за словами гендиректора Дніпропетровської клінічної обласної лікарні імені Мечникова Сергія Риженка, ще до спалаху COVID-19 з медзакладу пішли близько 15 лікарів та більше ніж 200 медсестер.
 
Про це Риженко розповів в інтерв'ю. Гендиректор наголошує, що для 2,5 тисячі персоналу лікарні, це – неабияка втрата. Найбільше бракує саме операційних медсестер.
 
“Я старався у ній (ред.проблемі) розібратись, питав: "Чому ти їдеш? Ти тут – зірка, заслужена людина, тебе усі знають". "А в мене донька закінчує. І у мене нема можливості придбати їй випускну сукню. Я хочу, щоб вона вступала, вчилась". І їм зі старту пропонували 700 євро”, – пояснив Риженко.
 
Харчування та проживання українським медикам за кордоном теж оплачували. Лікар додає, що рекрутингова компанія розташувалась прямо через дорогу від медзакладу. При чому від медперсоналу навіть не вимагають знання англійської мови. Здебільшого у Польщу, Чехію, Німеччину та Британію виїжджали молоді люди – віком до 40 років.
 
“Правильний хід був зроблений з цими потрійними окладами. Бо я напевно знаю, що більшість COVID-хворих були б без нагляду, якби людям не дали оплату”, – зауважив Риженко.
 
Медсестра, яка працює з коронавірусними пацієнтами, таким чином, отримує вже більше – 15 – 17 тисяч гривень. А от оперуючому хірургу, каже Риженко, дістається лише з 10 – це максимум, який може офіційно заробити людина.
 
Відповідно, що держава повинна розставити правильні акценти щодо гідної оплати медикам.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED