Чому лікарям важливо пояснювати пацієнтам побічні ефекти призначених препаратів?

Як наслідок, погане розуміння користі й потенційної небезпеки ліків може призводити до того, що люди приймають їх неправильно. Відомо, що через це збільшується кількість госпіталізацій і смертей серед літніх людей.
Ці твердження знайшли відповідь у новому дослідженні.
Вчені хотіли зрозуміти, як добре засвоюють люди старше 50 років інформацію про ліки під час візиту до лікаря.
Вони проаналізували дані, які були отримані раніше в дослідженні комунікації лікарів і пацієнтів. У ньому брало участь 81 людина, де всім в сукупності призначили 111 нових препаратів.
Виявилося, що люди старшого віку зазвичай добре розуміють дані про дозування і тривалості приймання призначених ліків. Близько 70% учасників дослідження володіли цією інформацією, навіть якщо лікар її не пояснював.
Однак якщо фахівець особисто не інформував про потенційні побічні ефекти ліків, розуміння пацієнтів в цьому питанні сильно страждала. У такому випадку учасники дослідження вважали, що 55% призначених ліків зовсім не мали небажаних дій. Навіть після пояснення з боку лікаря, у 22% випадків люди вважали препарати повністю безпечними.
Вчені повідомляють, що приблизно половина учасників дослідження мала порівняно високий рівень медичної грамотності. Крім того, під час відповідей на питання про розуміння інформації про ліки, вони могли підглядати в дані, які надав їм лікар. Тобто, в реальному житті розуміння людьми побічних ефектів може бути ще гірше.
Тому науковці зауважили, що лікарям при спілкуванні з пацієнтами слід робити акцент не тільки на дозах ліків і тривалості курсу, а й на побічні ефекти – при цьому краще переконатися, що людина добре засвоїла цю інформацію.
Новые статьи:
- Після смерті дитини МОЗ терміново оновило стандарт анестезіологічної допомоги в амбулаторній стоматології
- Лікарні, які проводять хімієтерапію пацієнткам з раком молочної залози пройдуть перевірку
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
Также интересно посмотреть:
- Будівництво Харківського онкологічного центру: чому на реалізацію проєкту виділили 190 млн грн замість обіцяних 1 млрд
- Хто хоче забрати в Інституту фізіології 16-поверховий корпус?
- Степанов надав коментарі щодо “ковідних” доплат медикам
- Як працюватимуть сімейні лікарі регіонах з “червоною” зоною?
- Чи мають право приватні клініки отримувати безплатні ліки за договором з НСЗУ?