Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

4 області України пройшли 100% автономізацію медичних установ

4 області України пройшли 100% автономізацію медичних установВінницька, Полтавська, Черкаська та Волинська області автономізували всі спеціалізовані заклади охорони здоров'я. Загалом, рівень автономізації в Україні досяг 91%.

Автономізація є одною з обов'язкових умов для підписання договору з Національною службою здоров'я України.

Установи, які перейшли в статус комунальних некомерційних підприємств, будуть отримувати пряму оплату з державного бюджету від НСЗУ. Вони, як неприбуткові підприємства, зможуть самостійно розпоряджатися отриманими грошима.

Інші лікувальні заклади ще в процесі. Необхідно вчасно отримати статус комунального некомерційного підприємства та укласти договір.

Після автономізації заклад має оновити свою ліцензію.

У жовтні Верховна Рада ухвалила Закон про концесію, яким встановила строк для оновлення ліцензії – 6 місяців (раніше було 3 місяці).

Нагадуємо, що Верховна Рада України запровадила спрощений режим автономізації медичних закладів до кінця 2020 року. Це означає, що кредитори державних та комунальних закладів охорони здоров’я, що реорганізуються, не вправі вимагати від них виконання незабезпечених зобов’язань, припинення або дострокового виконання зобов’язання або забезпечення виконання зобов’язання. Згода кредитора на заміну боржника у зобов’язанні у такому разі не вимагається, обов’язкова оцінка майна не застосовується.

Автор: Наталія Холявицька
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники