За 10 років термін між виявленням ВІЛ та початком лікування скоротився з майже 4 років до 15 днів

У 2018 році 63% людей, у яких виявили ВІЛ, почали антиретровірусну терапію (АРТ) протягом 2 тижнів після встановлення діагнозу. Для порівняння, у 2008 році більшість нововиявлених ВІЛ-інфікованих пацієнтів (74%) почали приймати лікування через більш ніж 12 місяців після виявлення ВІЛ. В середньому термін між встановленням діагнозу та початку лікування складав 46 місяців. За 10 років вдалося скоротити цей час більше ніж у 13 разів.
Це стало можливим завдяки розширенню доступу до терапії, удосконаленню настанов з лікування ВІЛ та скорочення кількості обов’язкових обстежень. Нині перед початком лікування лікар робить мінімальну кількість обстежень. Інші огляди та дообстеження пацієнт проходить вже паралельно з терапією.
Чим раніше людина з ВІЛ почне приймати антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. Препарати перешкоджають розмноженню вірусу в організмі, сприяють відновленню імунної системи і захищають організм від опортуністичних інфекцій (хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом). ВООЗ рекомендує починати лікування ВІЛ-інфекції протягом 7 днів з моменту виявлення ВІЛ-інфекції.
Слід пам’ятати: для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар. Якщо пацієнт пропускає прийом пігулок або взагалі перериває терапію, розвивається резистентність до препаратів і призначена схема перестає діяти назавжди. Підібрати нову схему може бути складно, адже кількість ефективних препаратів для лікування ВІЛ обмежена.
Джерело: phc.org.ua
Новые статьи:
- Чому дорослим важливо вакцинуватись: обов’язкові та рекомендовані щеплення
- Не всі водойми безпечні: де в Україні можна купатися, а де – заборонено
- Розширений неонатальний скринінг в Україні: як перші результати формують сталу систему діагностики
- Е-рецепт в Україні: що потрібно знати пацієнтам у 2025 році?
- МОЗ провело п’ятиденну експертну місію TAIEX щодо регулювання косметичної продукції
Также интересно посмотреть:
- ЮНИСЕФ предупреждает: в Украине может вспыхнуть эпидемия полиомиелита
- ЦГЗ провів регіональні навчання щодо змін в епіднагляді сезону захворюваності на грип та грві 2019 - 2020 років
- Зміни у процедурі закупівлі ліків
- В Украинских больницах нет оборудования для диагностики смерти мозга?
- Фінансування послуг з профілактики та супроводу ВІЛ стало доступне за кошти держбюджету