Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні причини появи синіх пігментних плям на шкірі

Основні причини появи синіх пігментних плям на шкіріАргірія — це патологічний стан, що супроводжується токсичним накопиченням відкладень срібла з наступним забарвленням шкіри у синій або сірий колір. Стан досить рідкісний та не становить загрози для життя. Однак при цьому патологія встановлює серйозний відбиток на буденність хворого.

В основі розвитку аргірії покладений надмірний вплив срібла.

Залежно від стадії поширення порушення розрізняють узагальнену аргірію, що супроводжується ураженням всього тіла або великих ділянок шкіри.
При локалізованій формі симптоми поширюються лише на невелику частину тіла. При аргірозі ураження зазнають очі.

Характерні ознаки

Основним і найбільш очевидним симптомом є те, що шкіра стає синьо-сірою. Спочатку порушення розпочинається на невеликій ділянці з легким відтінком, але згодом може покрити все тіло.
 
Так така атипова гіперпігментація може виникнути на слизових оболонках, нігтьовому ложі, кон’юнктиві. Саме ранні ознаки захворювання можуть виникати у роті, де ділянки ясен стають коричнево-сірими, перш ніж захворювання пошириться на шкіру.
 
Рівень зміни кольору залежить від кількості срібла, яке потрапило до організму. Тобто чим більше кількості срібла одразу потрапило до організму, тим швидше розвивається аргірія.
 
Розвиток аргірії може відбуватися місяцями або роками якщо вживані продукти містять невелику кількість срібла.
 
Попри відсутність загрози життю, негативні наслідки накопичення срібла упродовж тривалого часу можуть спричинити порушення роботи нирок, швидку стомлюваність, біль в ділянці живота, головний біль, подразнення шкіри.

Основні причини

В нормі ми постійно контактуємо з невеликою кількістю срібла. Природна речовина потрапляє до організму через їду чи воду, проникаючи через ротову порожнину, слизові болонки та навіть шкіру. 

Механізм розвитку аргірії полягає у потраплянні великої кількості срібла упродовж тривалого часу до шлунку, де відбувається хімічна реакція. Так коли відбувається руйнування речовини, вона потрапляє у кров.
І якщо з певною кількістю наше тіло може справитися виводячи срібло через кал та сечу упродовж тижня. То при великій кількості залишки речовини осідають на шкірі та тканинах продовжуючи накопичуватися, що і спричиняє таку характерну ознаку як синя шкіра. Варто зазначити, що синя шкіра є результатом поєднання накопичень срібла наряду з ультрафіолетовим опроміненням. Цей хімічний процес подібний до потемніння фотоплівки. Це і пояснює більше поширення аргірії у ділянках тіла, які опромінюються сонцем. 

Оскільки срібло може потрапити до організму у таких об’ємах, що шкіра починає синіти, а людина починає нагадувати персонаж з мультфільму про смурфиків? Насамперед один зі способів отримати занадто багато срібла в організмі це специфіка роботи. До прикладу праця на срібній чи ювелірній промисловостях, фотообробка.

Також прикладами продуктів, що містять срібло є препарати з солями срібла, різні дієтичні добавки, срібні нитки, що використовуються в хірургії та ін.. До прикладу, колоїдні срібні дієтичні добавки широко продаються для лікування раку, СНІДу, цукрового діабету та герпетичних інфекцій.

Придбати тільки перевірені добавки та фітопрепарати на рослинній основі можливо в медичному маркеті ITMED. Пам’ятайте, що перед початком приймання будь-яких препаратів необхідна консультація лікаря.

Використання очних крапель або макіяжу, що містить срібло, також може спричинити локалізовану аргірію ока. До причин локалізованої форми захворювання можна віднести акупунктуру зі срібних голок чи носіння срібних сережок.

Випадки спостерігалися й після тривалого використання солей срібла для зрошення слизових оболонок уретри або носа, пов’язках на рани.

Вплив надмірної кількості срібла є єдиним відомим фактором ризику аргірії. Незрозуміло, скільки саме срібла або який вплив може поставити людину під загрозу.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі даних анамнезу, фізикального огляду та ряду специфічних тестів, що дадуть можливість виміряти сліди срібла. До прикладу, лабораторні дослідження крові та сечі, біопсія шкіри.

Одразу зауважимо, що від аргірії не має ліків. 
 
Усунути косметичний дефект шкіри сьогодні можливо за допомогою лазерного лікування. 

Також аби надалі запобігти подальшого впливу речовини необхідно уникати відповідних дієтичних добавок та косметичних засобів, дотримуватися техніки безпеки при роботі зі сріблом. Не варто забувати про захист від сонця!

У випадку, якщо порушення викликає тривогу або депресію доцільним буде звернутися за допомогою до психотерапевта.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED