Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Гіпотермія: основні симптоми переохолодження

Гіпотермія: основні симптоми переохолодженняВзимку ризики настання переохолодження є досить високими. Тому розберемо детальніше, як вчасно розпізнати порушення та надати правильну допомогу.

Гіпотермія - це патологічний стан, що характеризується суттєвим зниженням температури тіла. Виниклий стан може спричинити суттєві ускладнення, в тому числі й загрозу життю.

Основні симптоми гіпотермії

  1. Тремтіння, що під час впливу низьких температур є захисною реакцією, щоб виробити тепло за допомогою м’язової активності.
  2. Сповільнення мовлення та незграбність.
  3. Уповільнене дихання.
  4. Загальна слабкість.
  5. Слабкий пульс.
  6. Спантеличеність.
  7. Можлива навіть втрата свідомості.

Які фактори впливають на розвиток гіпотермії?

В основі розвитку гіпотермії покладено вплив на тіло надзвичайно низької температури. Як наслідок тіло втрачає тепло швидше, ніж може його виробити. 
До факторів які можуть підвищити ризики гіпотермії та відповідно переохолодження відносять: 
  1. Вік (вищі ризики у немовлят та людей похилого віку).
  2. Наявність в анамнезі психічних розладів, що впливає на розуміння розвитку гіпотермії.
  3. Шкідливі звички: насамперед це стосується зловживання алкоголю, коли виникає помилкове відчуття зігрівання.
  4. Основні захворювання в анамнезі, що впливають на здатність підтримувати належну температуру в організмі або відчувати холод (наприклад, гіпотиреоз, цукровий діабет, травми спинного мозку).

Тактика

Розпізнавання симптомів є першим кроком у діагностиці гіпотермії. Спеціальний термометр, доступний у більшості лікарень, може визначити дуже низьку температуру тіла та підтвердити діагноз.
 
Тактика лікування гіпотермії буде направлена на підвищення температури тіла до нормальних показників. 
 
Попередньо вагому роль у лікуванні відіграє надання правильної домедичної допомоги. Так постраждалого насамперед важливо перемістити у тепле приміщення. Не варто самостійно масажувати тіло та розтирати його.
Доцільно буде зняти мокрий одяг та зігріти постраждалого ковдрою, дати теплого пиття.
Паралельно варто слідкувати за диханням людини. Якщо дихання здається сповільненим або якщо хворий втрачає свідомість, потрібно приступити до серцево-легеневої реанімації.

В умовах стаціонару пацієнт отримує лікування з важкою формою гіпотермії для відновлення внутрішньої температури. Терапія включає підігріту внутрішньовенну рідину, підігрітий та зволожений кисень, перитонеальний лаваж (внутрішнє “промивання” черевної порожнини) та інші заходи. 

Негайна медична допомога має вирішальне значення для запобігання ускладнень. Так чим довше не отримувати належну допомогу, тим більше ускладнень виникне від переохолодження, включаючи обмороження та гангрену. Гіпотермія також може стати причиною смерті.

Аби знизити ризики розвитку гіпотермії, важливо дотримуватися профілактичних заходів, в тому числі носіння багатошарового одягу та залишання у сухості.
Відмітимо, що якщо ваша температура падає нижче 35°С, слід звернутися за медичною допомогою, навіть при відсутності симптомів гіпотермії.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED