Пульсоксиметри та кисневі концентратори: їх використання в домашніх умовах
У зв'язку з масштабними впливами COVID-19, все більше громадян України почали цікавитися такими товарами, як кисневі концентратори та пульсоксиметри. Це не виглядає дивно, адже неодноразово провідні спеціалісти акцентували увагу на важливості цих приладів у лікуванні коронавірусної інфекції.
Кисневий концентратор
Раніше придбання кисневих концентраторів зосереджувалося виключно у спеціалізованих клініках, санаторіях, лікувальних установах, а також в домашніх умовах при особливостях перебігу певної патології. Наразі попит на даний прилад різко зріс, не є виключенням навіть бронювання.
Яка необхідність у кисневому концентраторі в домашніх умовах?
Функція кисневого концентратора полягає у насиченні повітря, яке вдихає людина, киснем. Зазначимо, що концентрація кисню буде значно збільшена на відміну від дихання звичайним повітрям.
Корисність пристрою була підтверджена клінічними випробуваннями та неодноразово обговорювалася експертами та медиками.
Не обов'язково мати позитивний тест на COVID-19, щоб застосовувати кисневий концентратор вдома, адже застосовувати його можливо й при інших станах, таких як:
- задишка та утруднене дихання;
- нападопобідний кашель;
- патології дихальної системи (наприклад, астма);
- порушення сну;
- надмірна втома;
- для покращеного збагачення киснем клітин крові.
Щодо конкретного випадку розвитку COVID-19, то застосовування кисню дає можливість утримати захворювання на початковій стадії, знизивши при цьому ризики ускладнень та наступної госпіталізації. Адже набагато краще провести лікування вдома, звісно ж при відсутності показань для госпіталізації.
Пульсоксиметр
Даний компактний помічник став невіддільним приладом майже у кожної родини, відповідно завдяки своїй основній функції та доступністю у ціні.
Пульсоксиметр являє собою досить простий електронний прилад, який при надяганні на палець показує за лічені секунди рівень насичення крові киснем (сатурацію) та частоту серцевих скорочень. Тобто зображує базові показники, які дають зрозуміти про ймовірність розвитку дихальної недостатності.
Адже дійсно самопочуття при COVID-19 може бути досить суб'єктивним, й навіть люди з міцним імунітетом часто не помічають ту межу, після якої стан різко починає погіршуватися.
Відповідно завдяки декількаразовому вимірюванню рівня кисню в крові можливо запобігти настання критичного стану.
У тому випадку якщо показники пульсоксиметру становлять 92% та нижче - це є приводом сповістити свого сімейного лікаря, а при погіршенні стану навіть викликати швидку.
Зазначимо, що в нормі показник кисню становить 95-98%, а от якщо показники наближаються до рівня 94% це не завжди свідчить про протікання COVID-19, однак це означає, що функція легень порушена й необхідно звернутися до лікаря.
Що впливає на показники пульсоксиметру?
- Освітлення: у пристрою є світлочутливі діоди, які реагують на яскраве світло, тому варто звернути на це увагу, адже можливе зображення хибних показників.
- Холодні пальці: якщо руки холодні показники будуть нижчими.
- Манікюр: наявність накладних нігтів або темне покриття на них викликає те, що пристрій може працювати повільніше, і при першому вимірюванні зобразить низькі показники.
- Якість батарейок, також впливає на точність.
Лікарі зауважують, що в першу чергу пульсоксиметр та кисневий концентратор є медичними приладами, тому купувати їх необхідно у спеціалізованих магазинах або аптеках, де Вам нададуть гарантію. Також попередньо рекомендується отримати рекомендації по використанню у лікаря.
Пам'ятайте, що від кожного з нас залежить чи перерветься ланцюжок передачі інфекції та як швидко ми повернемося до звичного життя.