Вплив алкоголю на здоров’я та мозкову діяльність людини

Як алкоголь впливає на роботу мозку?
Під впливом спиртних напоїв у людини з’являються різноманітні порушення роботи кори головного мозку, через що й виникає алкогольне сп’яніння. При цьому страждають:- Потилична частина головного мозку, яка контролює вестибулярний апарат. Через надмірне вживання алкоголю у п’яних людей порушується координація рухів.
- Так званий «моральний центр». Навіть при вживанні алкоголю у невеликих дозах у людини притупляється відчуття сорому, вона стає більш розкутою. У дуже п’яних людей повністю змінюється уявлення про моральність та елементарні правила поведінки.
- Частина мозку, що відповідає за пам’ять та спогади. Через надмірне вживання алкоголю людина забуває, що з нею було, де вона знаходилася і що робила. Усе через згубний вплив спиртного на мозок.
Ступінь впливу алкоголю на клітини мозку залежить від наступних факторів:
- Кількості вживаного алкоголю та частоти його вживання.
- Віку, у якому алкоголік почав пити, та тривалості періоду, впродовж якого спиртні напої вживалися регулярно.
- Статі п’яниці, його спадкової схильності до алкоголізму.
- Вживання спиртних напоїв матір’ю п’яниці під час вагітності. Встановлено, що допологові алкогольні отруєння суттєво збільшують ймовірність розвитку алкоголізму у майбутньої дитини в дорослому віці.
- Стану здоров’я в цілому.
Вплив алкоголю на головний мозок жінки
Спиртні напої згубно впливають на мозок будь-якої людини, проте для жінок вони є найбільш страшними. Справа в тому, що особливості жіночого організму такі, що спиртне їм приносить надзвичайно велику шкоду. Численні клінічні дослідження показали, що у жінок-алкоголіків хвороби серця, цирози, проблеми з роботою нервової системи та інші порушення, які виникають через зловживання алкоголем, розвиваються набагато швидше, ніж у чоловіків.Особливо небезпечним є алкоголізм під час вагітності, адже через нього страждає не лише жінка, а й плід. Після народження у дитини можуть бути серйозні хвороби головного мозку та інші вади розвитку.
Алкоголізм – це хвороба, яка надзвичайно негативно впливає на роботу головного мозку людини. Навіть незначні дози алкоголю негативно, хоча й короткостроково впливають на нормальне функціонування мозку. Якщо ж людина вживає постійно та багато, її організм весь час знаходиться у стані стресу, вона поступово втрачає свої розумові здібності, губить власну особистість. Єдиний порятунок – вчасно усвідомити проблему та побороти згубну звичку за допомогою ефективних методів лікування, поки зміни не стали незворотними.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове