Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Інсулінома: основні симптоми пухлини підшлункової залози

Інсулінома: основні симптоми пухлини підшлункової залозиІнсулінома являє собою пухлину, яка утворюється в підшлунковій залозі та спричиняє надмірне продукування інсуліну. Це невеликий та рідкісний тип пухлини органу.

Попри те, що пухлина не є злоякісною, оперативне втручання є стандартним методом її лікування.
 
Якщо в нормі підшлункова залоза припиняє продукування інсуліну, коли цукор поглинається та його рівень в крові падає занадто низько, то при інсуліномі – інсулін продовжує вироблятися навіть при зниженні рівня глюкози до критичних показників. Це своєю чергою небезпечно гіпоглікемією, потенційно небезпечним для життя станом.

Характерні ознаки

  1. Надмірна пітливість.
  2. Порушення зору (двоїння та розмитість).
  3. Запаморочення та головний біль.
  4. Постійне відчуття голоду.
  5. Швидка стомлюваність та слабкість.
  6. Рівень цукру в крові нижче 2,2 ммоль на літр крові.
  7. Коливання настрою.
  8. Тремтіння.
Зауважимо, що інсуліноми не завжди викликають помітні симптоми. Зазвичай клінічна картина має розвиток, коли рівень цукру в крові низький.
 
При більш серйозному перебігу захворювання існують ризики ураження мозку, про що свідчитиме поява судом, втрата свідомості, порушення концентрації та навіть кома.

У деяких випадках інсуліноми можуть збільшуватися та метастазувати (поширюватися) на інші частини тіла. Метастатичні інсуліноми вважаються злоякісними або раковими.

Основні причини

Достеменно невідомо, що саме є причиною захворювання, враховуючи раптовий початок інсуліном.
Попри те, що інсуліноми зустрічаються рідко, ураження переважно зазнають жінки віком від 40 до 60 років.
Також ризик інсуліноми може бути вищим для людей зі спадковим захворюванням, що супроводжується утворенням пухлин та кіст по всьому тілу, множинною ендокринною неоплазією 1 типу, туберозним склерозом.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі лабораторних досліджень крові з визначенням рівня цукру та інсуліну (низький рівень цукру в крові з високим рівнем інсуліну вказує на наявність інсуліноми) та ряду візуалізаційних тестів (КТ, МРТ, УЗД). Інколи діагноз інсуліноми може бути відкладений роками, оскільки супутні симптоми подібні до інших захворювань.
 
Тактика лікування буде направлена на хірургічне видалення пухлини. За наявністю показань, а саме формування більш ніж однієї пухлини, частина підшлункової залози також може підлягати видаленню.

Метод оперативного втручання (лапароскопічна хірургія чи відкрита операція) обиратиметься від кількості та розташування пухлин.

Якщо операція не була ефективною, лікар може також призначити препарати, які допоможуть контролювати рівень цукру в крові.

Щодо можливих ускладнень, тому вони більш імовірні у людей з раковими інсуліномами. Ракові інсуліноми зустрічаються рідко і потребують іншого лікування. Пацієнтові може знадобитися хімієтерапія або прийом радіоактивного препарату.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм