Що вказує на нестачу йоду в організмі? Які наслідки йододефіциту?

Симптоми йододефіциту
Гормони щитоподібної залози на 65% складаються з йоду, вони регулюють енергообмін у клітинах, теплообмін, інтенсивність дихання, допомагають боротися з інфекціями, контролюють діяльність підшлункової залози. Саме у щитоподібній залозі концентрується більше половину йоду, що міститься у тілі дорослої людини. Якщо щитоподібна залоза відчуває нестачу йоду, то починає збільшуватися, що призводить до проблем зі здоров’ям.До головних ознак браку йоду належать такі:
- поганий апетит;
- швидка втомлюваність, в’ялість, поганий настрій;
- сухість шкіри, випадіння волосся, руйнування зубів;
- зниження слуху;
- погіршення пам’яті та розумових здібностей;
- головний та м’язовий біль;
- часті ГРВІ;
- біль у серці, задишка;
- набряки навколо очей.
Наслідки нестачі йоду в організмі
Вплив йододефіциту на організм людини є різним. Він може провокувати сонливість, дратівливість, апатію, в’ялість, забудькуватість, хронічний поганий настрій. Також через брак йоду погіршується пам’ять людини,їй стає важче вчити щось нове. Можливе зниження сексуального потягу, поява головного болю.За анемічної форм йододефіциту у хворого знижується гемоглобін, за кардіологічної – з’являється аритмія, знижується тиск.
Якщо йододефіцит є хронічним, він тягне за собою відставання від однолітків в розумовому та фізичному розвитку. Йододефіцит під час вагітності – причина кретинизму у майбутнього малюка, адже цей мікроелемент впливає на робот внутрішніх органів плоду, уповільнення росту кісток.
Лікування та профілактика дефіциту йоду
Йод міститься у морському повітрі, тож йододефіциту майже немає у людей, що живуть близько до моря. А ось гірські жителі, навпаки, є в зоні ризику. Щоб усунути брак йоду, варто приймати спеціальні йодовмісні препарати. При цьому курс лікування буде тривалим: від декількох місяців до 2-х років.Для профілактики йододефіциту

- морську рибу (бажано, свіжу, а не заморожену) та морепродукти;
- молочні продукти;
- морську капусту;
- чорноплідну горобину;
- гречку;
- мед, лимон, грецькі горіхи;
- йодовану сіль.
Людський організм для своєї нормальної роботи конче потребує багато корисних мікроелементів, один з яких – йод. Тож не варто допускати йододефіцит, краще заздалегідь подбати про себе і звернутися за медичною допомогою, як тільки це стане необхідним.
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове