Вітрянка: перші симптоми вірусної інфекції

Для інфекції характерним є поява сверблячих червоних пухирців на тілі.
За статистичними даними більшість випадків припадає саме на дітей. При цьому дуже рідко хворіти на вітряну віспу можна більше одного разу.
Характерні ознаки
Найчастіше основним проявом інфекції є поява висипки по всьому тілу, яка свербить. Інфекція присутня в організмі приблизно від 7 до 21 дня, перш ніж з’явиться висип та інші симптоми. Заразною для оточуючих людина починає бути за 48 годин до появи шкірного висипу.
До інших проявів порушення можна віднести появу наступних станів:
• лихоманка;
• головний біль;
• біль в м’язах та суглобах;
• втома;
• відсутність апетиту.
Вищевказані ознаки є першочерговими в перебігу вітряної віспи. Після їх появи почне розвиватися класичний висип. Висип проходить у декілька етапів, від появи по всьому тілу червоних або рожевих горбків з наступним їх перетворенням на пухирці заповнених рідиною до формування шишки, яка покривається кіркою. При цьому нові шишки постійно з’являтимуться протягом усього зараження. Висип може сильно свербіти, особливо перед тим, як на ньому утвориться кірка.
Людина є заразною до моменту поки всі пухирі на тілі не зникнуть. Покриті кіркою ділянки з часом відпадають. На це знадобиться від одного до двох тижнів.
Відзначимо, що розвиток захворювання у дорослих підвищує ризики появи ускладнень, серед яких пневмонія.
Основні причини
Збудником вітряної віспи є вірус Varicella-Zoster. Зараження виникає у більшості випадків при контакті із хворою людиною. Відповідно поширення може відбуватися через кашель, чхання, контакт зі слиною чи рідиною з пухирців хворого.
До групи ризику з розвитку інфекції можна віднести осіб менше ніж 12 років, дорослих, які живуть із дітьми та осіб, що контактували з інфікованим або мають слабку імунну систему.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу може відбуватися на основі проведення фізикального огляду, тобто візуально оглянувши висип. Підтвердити діагноз можливо на основі лабораторних тестів.
Лікування полягатиме в контролюванні симптомів на час перебігу захворювання. Важливо запобігати поширенню інфекції перебуваючи хворим вдома та уникаючи контакту з іншими людьми. Зазвичай вітряна віспа проходить протягом одного-двох тижнів без специфічної терапії.
За необхідності лікар може призначити антигістамінні препарати та мазі для місцевого застосування. Важливо зменшити звести до мінімуму подряпини при свербежу, оскільки це може призвести до утворення рубців.
При виникненні ускладнень можливе призначення противірусних препаратів. Це не усуває захворювання, однак полегшує його перебіг та зменшує активність вірусу.
Відзначимо, що вакцина проти вітряної віспи запобігає захворюванню. Дитині слід зробити щеплення у віці від 12 до 15 місяців. Ревакцинацію вони отримують у віці від 4 до 6 років.
Діти старшого віку та дорослі, які не були щеплені або не зазнали контакту, можуть отримати надолужувальні дози вакцини.