Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Рециркуляторы

Як запобігти розвитку тонзиліту влітку?

Як запобігти розвитку тонзиліту влітку?Поки в країні кількість випадків на коронавірус не зменшується, не слід забувати й про інші інфекційні захворювання. Ангіна, будь це її гострий розвиток або хронічне загострення саме влітку являється найбільш підступною. Чому саме влітку? Далі зв’язуємо.

Тонзиліт влітку по своєму клінічному перебігу нічим не відрізняється від зимової ангіни. Але підступність хвороби в літню пору в тому, що найчастіше її плутають зі звичайною застудою. Відповідно період хвороби стрімко прогресує без належного лікування – переноситься «на ногах», це своєю чергою приводить до розвитку ускладнень зі сторони внутрішніх органів (запальні процеси в суглобах, серцевих м’язах).

В залежності від стадії ураження розрізняють основні форми ангіни:
 • катаральна ангіна: хворий скаржиться на слабкість, незначне підвищення температури, біль в горлі. Мигдалини набряклі та гіперемовані;
 • фолікулярна ангіна: характеризується раптовою появою. Проявляється у вигляді високої температури, болями у м’язах та суглобах, збільшення лімфатичних вузлів та появою нагноєння на мигдалинах;
 • лакунарна ангіна: тяжка форма захворювання, яка проявляється високою температурою, нестерпним болем у горлі з набряклістю лімфатичних вузлів. Мигдалини покриті гнійним нальотом.

Причини

Гострий тонзиліт або ангіна передбачає запалення мигдаликів, що викликається вірусами та бактеріями (стрептококом). Не виключенням є спричинення ангіни грибками.

В період літньої спеки провокуючими факторами для розвитку захворювання є наступні явища:
 • перепади температури (наприклад, перехід з холодного приміщення з кондиціонером на вуличну спеку): внаслідок цього організм відчуває стрес, що призводить до зниження імунітету та відповідно легкого потрапляння інфекції в організм;
 • різка зміна клімату;
 • вживання холодних напоїв;
 • перебування на протягах;
 • купання в холодних водоймах чи приймання душу під холодною водою.
Не варто забувати, що супутні стани організму також здатні вплинути на розвиток тонзиліту, особливо це стосується наявності карієсу та запальних гнійних процесів лор-органів.

Симптоми

 • підвищення температури: найчастіше стрімко зростає до 38°С;
 • кашель та нежить;
 • біль у горлі: сухість та першіння в горлі змінюються на больові відчуття, які виникають на постійній основі;
 • збільшення лімфатичних вузлів: являється основним симптомом розвитку ангіни, лімфатичні вузли під щелепою збільшуються та болючі при пальпації;
 • зміна мигдаликів: при огляді ротової порожнини буде помітне почервоніння та набряк мигдаликів, а поява на них білого нальоту свідчитиме про приєднання гнійного процесу (гнійна ангіна);
 • відсутність апетиту та підвищене слиновиділення: підвищене слиновиділення зазвичай є ознакою гнійної ангіни, а знижений апетит пов’язується з болючістю при ковтанні та високою температурою.

Лікування

Лікар після проведення обстеження (пальпація лімфовузлів, лабораторні аналізи крові, фарингоскопія, мазки з мигдаликів), призначає відповідне лікування.

Основою лікування є зберігання постільного режиму, пиття великого об’єму теплої рідини, вживання легко засвоєної їжі, з виключенням гострих, занадто холодних та гарячих страв.

Медикаментозна терапія включає призначення антибактеріальної (протигрибкової – при грибковій ангіні) та противірусної терапії. Для полегшення симптомів застосовуються локальні антисептики у вигляді спреїв, таблеток або аерозолів.

Основні рекомендації, як запобігти розвиток ангіни влітку
 1. Старатися не контактувати з хворими людьми.
 2. Слідкувати за гігієною рук та ротової порожнини.
 3. При відвідуванні пляжу не потрібно відразу забігати в воду, кращим варіантом буде трохи побути в тіні, щоб знизити температуру тіла.
 4. Уникати прямої дії кондиціонерів, вентиляторів та сильних перепадів температури.
 5. Старатися не вживати льодяні напої, а спрагу втамовувати напоями кімнатної температури.
 6. При плануванні подорожі в іншу країну, заздалегідь підготуватися до можливої акліматизації та потурбуватися про вміст своєї аптечки.
 7. Слідкувати за високим рівнем імунітету протягом року.
Важливо пам’ятати, що самостійне лікування або його відсутність, може спричинити ряд ускладнень як зі сторони серцево-судинної та нервової систем, так і викликати хронічний перебіг захворювання. Тому для точного діагностування захворювання необхідно в першу чергу сповістити лікаря. 

Автор: Наталія Холявицька
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники
Алкофарм