Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Кератоз: основні причини появи «гусячої» шкіри

Кератоз: основні причини появи «гусячої» шкіриПоява дивного висипу або «гусячої шкіри» є описом для одного порушення – кератоз. Про особливості перебігу даного стану поговоримо далі.

Волосяний або фолікулярний кератоз – це порушення, що характеризується появою грубих нерівностей на шкірі у вигляді горбиків або прищиків. 
 
Типовою локалізацією патологічного процесу є плечі, щоки або сідниці. Одразу відмітимо, що кератоз не є заразним! 
Також попри те, що захворювання не спричиняє суттєвого дискомфорту, його перебіг може погіршуватися в холодну пору року, внаслідок тенденції до сухості шкірного покриву. Також кератоз може викликати певну збентеженість стосовно своєї зовнішності.

Характерні ознаки

Відповідно до назви характерним проявом кератозу є поява видимих нерівностей, що нагадують мурашки або общипану гуску.
Такого типу висипання можуть з’явитися будь-де на шкірі, де є волосяні фолікули. 

До інших проявів ураження шкіри можна віднести:
  • сухість та грубість шкіри, що нагадує наждачний папір;
  • можлива зміна кольору шкіри навколо ділянки ураження. Колір висипань (горбиків) залежатиме від тону шкіри;
  • свербіж, подразнення шкіри;
  • поява нерівностей.
Відмітимо, що симптоми можуть загостритися під час статевого дозрівання або вагітності, тобто під час гормональних змін.

Основні причини

Механізм розвитку кератозу полягає в накопиченні кератину (білок) у порах шкіри. Як наслідок відбувається їх закорковування з наступним блокуванням волосяних фолікулів, які ростуть. Тобто тепер у місці де мала «вирости» волосина формується шишка. Нагадаємо, що кератин допомагає формувати волосся, нігті та зовнішній шар шкіри (епідерміс).
 
Достеменно, чому саме виникає кератоз невідомо. Однак спеціалісти пов’язують виниклий стан з можливими генетичними порушеннями, атопічним дерматитом, екземою, ожирінням, надмірною сухістю шкіри. 
 
За статистичними даним більшість випадків кератозу припадає на підлітків та наступним розвитком упродовж декількох років. До періоду настання 30 років захворювання повністю зникає.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі фізикального огляду з урахуванням анамнезу пацієнта, його віку, зони ураження та стану шкіри.
Відмітимо, що специфічних тестів для діагностування кератозу на сьогодні немає, відповідно як немає відомого лікування. Однак не варто засмучуватися, якщо Ви стикнулися з цією проблемою. По перше, зазвичай захворювання проходить самостійно, а полегшити перебіг симптомів можливо за допомогою певних методів. 
 
Насамперед необхідно забезпечити шкірі зволоження, як за допомогою доглядових засобів (креми з ретинолом, молочною кислотою), так і косметологічних процедур (хімічний пілінг). Відмітимо, що будь-які методи попередньо обговорюються з лікарем. Додатково вдома забезпечте належну вологість, уникайте носіння тісного одягу, яке може викликати тертя та ще більше подразнити шкіру.
 
Запобігти фолікулярному кератозу неможливо. Однак Ви можете попередити спалахи захворювання за допомогою дбайливого догляду за шкірою. І так, у жодному разі не варто длубати чи вичавлювати сформовані горбики, адже це може призвести до набряку та рубців на шкірі.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм