Оніхогрифоз: основні причини ураження нігтів
Сезон відкритого взуття вже зовсім близько. Однак чи завжди ваші ніжки готові до цього? Адже досить часто ми можемо стикнутися з різного роду захворюваннями нігтів та шкіри стоп.
Серед яких є й оніхогрифоз, про перебіг якого з'ясуємо більш детальніше.
Серед яких є й оніхогрифоз, про перебіг якого з'ясуємо більш детальніше.
Оніхогрифоз або нігті з баранячого рогу — це патологічний стан, що характеризується ураженням нігтів, а саме нігтя великого пальця. Особливість даного захворювання полягає у його швидкому рості з наступним пожовтінням й ороговінням. Внаслідок набування специфічного зовнішнього вигляду (вигнутий та з прожилками) таку ділянку ураження порівнюють з баранячим рогом або кігтем птиці.
Відмітимо, що попри можливий розвиток у людей будь-якого віку, підвищені ризики мають все-таки люди похилого віку.
Основні причини оніхогрифозу
Оніхогрифоз не розвивається з дня на день. Багато випадків виникають через роки неналежного особистого догляду.
Як зазначалося вище дане порушення особливо часто зустрічається у людей похилого віку. Насамперед у тих, хто має або мав порушення кровообігу, цукровий діабет 2 типу й подагру.
Також оніхогрифоз може бути спричинений травмою ніг або погано підібраним взуттям, грибком, іхтіозом, коли організм не може позбутися мертвих клітин шкіри. Приблизно половина людей з псоріазом відчувають зміни нігтів.
Відмітимо, що можлива локалізація патологічного процесу і на інших пальцях.
Характерні ознаки
- Жовте або коричневе забарвлення.
- Незвичне подовження.
- Нетипова довжина й вигнутість.
Тактика лікування
Основним методом лікування оніхогрифозу є оперативне втручання.
Однак тип і частота хірургічного втручання, ґрунтується на причині появи нігтів баранячого рогу. Якщо захворювання є генетичним, пацієнтові можливо, доведеться робити ту саму операцію кілька разів, поки нігті відростуть. Щоб остаточно розв'язувати цю проблему, лікар може запропонувати видалити уражену нігтьову пластину.
Не є виключенням застосування комбінації лікування грибка та точного обрізання, щоб змінити форму нігтів і усунути «рогу» форму росту.
Аби зменшити ризики розвитку захворювання варто уважно слідкувати за своїми нігтями. Уникати появу грибка, контролювати порізи чи незвичні плями на ногах. Не варто боятися активності враховуючи наслідки поганого кровообігу.
Важливо розуміти, що оніхогрифоз це не просто косметична проблема. При відсутності вчасного лікування згодом якість життя може значно погіршитися. Так аномальні нарости нігтів часто скручуються і вростають в шкіру, спричиняючи запальні стани, такі як пароніхія. Також виникають проблеми з носінням взуття та рухливістю.