Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Псоріаз: основні симптоми ураження шкіри

Псоріаз: основні симптоми ураження шкіриВлітку проблеми зі шкірою, як ніколи стають явними. Звісно, якщо не ховатися за закритим одягом та не спричиняти зайвий дискомфорт. Наразі давайте обговоримо таке захворювання шкіри, як псоріаз. Що це за стан та чи дійсно він виникає на тлі стресу? Детальніше про всі особливості далі.

Псоріаз — це патологічний процес хронічного характеру, що має аутоімунну природу виникнення.

В нормі клітини шкіри мають повільний розвиток з поступовим підійманням на поверхню (процес приблизно триває до одного місяця). Згодом вони відпадають. 

В основі ж розвитку псоріазу покладене швидке накопичення клітин шкіри, що спричиняє лущення на шкірному покриві. Тобто процес накопичення може зайняти всього декілька днів, коли клітини просто не встигають відпадати.
 
Типовою локалізацією патологічного процесу є ділянки на суглобах ліктів та колін, шкіри голови, шиї, рідше – нігті, область навколо статевих органів. На світлішій шкірі плями можуть бути червоними з білими лусочками. На більш темній шкірі вони мають фіолетове або коричневе забарвлення з сірими лусочками.
 
В залежності від клінічної картини розрізняють п'ять типів псоріазу. Наприклад, плямистий, бляшковий (найбільш поширений), каплеподібний (виникає переважно у дитячому віці), пустульозний, інверсний та еритродермічний типи псоріазу.

Основні симптоми

Кожен випадок псоріазу є індивідуальним та різниться від людини до людини. Так можливе його зосередження як невеликих ділянок, так і поширення на більшу частину тіла.

До загальних ознак псоріазу можна віднести:
  • сухість шкіри, яка може тріскатися та кровоточити;
  • запалені ділянки підняті над поверхнею шкіри. Вони переважно червоного кольору;
  • поява лусочок;
  • больові відчуття;
  • свербіж;
  • набряк та біль в суглобах.
Для псоріазу є характерним і циклічність симптомів. Тобто упродовж декількох днів або тижнів виникає загострення з яскравим вираженням ознак з наступним їх «пригальмовуванням». Однак при впливі провокуючого фактору скарги можуть знову виникати.

Одразу відмітимо, що захворювання не є заразним!

Відмітимо, що одним із наслідків псоріазу є псоріатичний артрит. Він характеризується ураженням суглобів пальців рук або ніг, з періодами спалахів та ремісії. 

Які фактори впливають на розвиток псоріазу?

Достеменно невідомо, що саме є причиною розвитку псоріазу. Однак спеціалісти пов’язують розвиток захворювання з декількома ключовими факторами. Це спадковий фактор та стан імунної системи.
Якщо зі спадковістю все зрозуміло, то імунна система викликає багато запитань.

Ну насамперед відзначимо, що псоріаз є аутоімунним захворюванням. Механізм його розвитку полягає в атакуванні лейкоцитами (Т-клітини) клітин шкіри. 

До тригерів які ж можуть спровокувати загострення псоріазу відносять різні для кожного дії та стани. Не є виключенням, коли вони з часом будуть змінюватися. До найпоширеніших відносять стрес, алкоголь, механічне подразнення шкіри (поріз, подряпина, сонячні опіки), приймання певних лікарських препаратів, інфекція.

Діагностика та тактика лікування

Для діагностики псоріазу лікар проведе декілька обстежень. Інколи внаслідок характерних ознак достатнім буде лише фізикального огляду.
Біопсія є необхідною, якщо прояви ураження шкіри є «розмитими» та нечіткими.

Важливо розуміти, що псоріаз не лікується. Тому дії лікаря будуть спрямовані на зменшення запального процесу, сповільнення росту клітин шкіри.
Це відбуватиметься у декілька етапів. Місцеве лікування у вигляді мазі та крему буде доцільним при легкому та середньому ступенях захворювання. Переважно їх складовою є місцеві ретиноїди, кортикостероїди, саліцилова кислота та ін..

Системні препарати у вигляді пероральних препаратів та ін’єкцій використовуються при більш тяжкому перебігу захворювання. 
Додатково зменшити прояви захворювання можливо завдяки ультрафіолетовим променів. Ознайомитися з приладами для лікування псоріазу, як вдома, так і  в умовах лікувального закладу можливо в медичному маркеті ITMED.

Загалом успішний результат при більш складних випадках захворювання досягається шляхом комбінації методів лікування. 
Попри певні труднощі у лікуванні, за допомогою правильного підходу можливо досягти зменшення загострення. При цьому варто паралельно приділити увагу харчуванню, масі тіла, справлянню зі стресом.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм