Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Особливості впливу стресу на стан шкіри

Особливості впливу стресу на стан шкіриСтрес має незворотний вплив на всі ділянки нашого організму, і на стан шкіри в тому числі. Тому розберемо детальніше основні прояви даного ускладнення та які методи лікування будуть доцільними.

Нейродерміт — це патологічний процес, що супроводжується ураженням шкіри. При цьому загрози для життя не має, однак нанесення суттєвого дискомфорту все ж можливо. Так нейродерміт супроводжується свербінням і подряпинами, як правило на одній або двох ділянках шкіри.
 
Відмітимо, що нейродерміт схожий на атопічний дерматит.
 
За статистичними даними більшість випадків захворювання припадає на людей віком від 30 до 50 років, переважно жінки. Окрім того, ті хто страждає на тривожні й обсесивно-компульсивні розлади та мають в родині випадки інших шкірних захворювань в анамнезі, включаючи екзему та контактний дерматит, більш схильні до розвитку нейродерміту.

Основні симптоми

  1. Поява товстих лускатих плям на руках, ногах, шиї, шкірі голови, нижній частині стоп, тильній стороні долонь або статевих органах. Розміри плями варіться від 3 см до 10 см.
  2. Зміна кольору плям від червонуватого, коричневого, жовтуватого до сірого або фіолетового. Окрім того, старі ураження можуть виглядати білими або блідими в центрі, оточеними більш темними кольорами. З часом можливе формування рубців.Сильний свербіж, особливо у стані розслаблення або під час сну. При механічному пошкодженні висипання можуть кровоточити та інфікуватися.
  3. Випадіння волосся при локалізації патологічного процесу на голові.
Саме внаслідок постійного свербежу та подряпин створюється замкнутий круг хронічного характеру. Адже подряпини можуть подразнювати нервові закінчення в шкірі та посилювати свербіж, що призводить до збільшення подряпин. Тобто чим сильніше свербить, тим більше ви дряпаєтеся, і тим більше ваша шкіра дратується та запалюється.

Провокуючі фактори

Нейродерміт зазвичай починається у людей, які мають в анамнезі інші види захворювань шкіри, екзему або псоріаз. Достеменно, що точно є тригером захворювання спеціалісти не знають.
 
Також спостерігається, що свербіж може початися під час сильного стресу, тривоги, емоційної травми або депресії. Він іноді продовжується навіть після того, як стресовий фактор зменшується або припиняється.

До інших можливих тригерів проявів нейродерміту можна віднести суху шкіру, укуси комах, носіння тісного й синтетичного одягу. Тобто ці фактори можуть викликати надмірну реакцію чутливої шкіри та свербіж.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу потребує ретельного огляду шкіри аби виключити інші можливі ураження, типу екземи.
Додатково лікар може призначити лабораторні дослідження крові, біопсію шкіри, шкірний мазок, патч-тестування, грибкові проби й ін.
 
Дуже рідко захворювання проходить самостійно. Тому для кожного пацієнта складається окремий план лікування. Так воно буде зосереджено на контролі над свербінням, запобіганні подряпин і усуненні основних причин. До прикладу терапія може включати призначення кортикостероїдів, антигістамінних, антибіотиків у випадку інфікування.

Зволожувальні засоби дають можливість зменшити сухість й свербіж.

Також рекомендовано аби запобігти нічним подряпинам пере сном використовувати бинти, шкарпетки або рукавички.

Якщо проблема криється в депресивному стані або тривозі доцільним буде призначення антидепресантів.
В тяжких випадках коли консервативні методи не є дієвими спеціалісти можуть запропонувати фототерапію та навіть хірургічне видалення ураженої сверблячої ділянки.

Головне при розвитку нейродерміту для отримання бажаного результату дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, уникати подразнення шкіри та якомога менше нервувати.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм