Кропив'янка: основні прояви алергічної реакції на шкірі

Кропив'янка - це порушення, що супроводжується появою сверблячих на шкірі ранових поверхонь.
У багатьох випадках кропив’янка є гострою, тобто тимчасовою проблемою, яку можна полегшити за допомогою ліків проти алергії. Не є виключенням коли висипання проходять самостійно.
Хронічні випадки супроводжуються важкою алергічною реакцією, викликаючи серйозні ускладнення в організмі.
Хоча алергія може спровокувати кропив’янку, її можуть спричинити й інші фактори. Розуміння причини може допомогти знайти способи запобігти цій реакції та уникнути поширення кропив’янки.
Основні причини
Враховуючи, що у більшості випадків проблема криється в алергічній реакції, механізм розвитку кропив’янки полягає в наступному. Під час впливу алергену організм починає виділяти гістамін. Так тіло намагається захистити себе від інфекції та інших зовнішніх зловмисників. Відповідно у деяких людей проблема проявляється у вигляді набряку, свербежу та інших симптомів кропив'янки.
Також можливо коли кропив'янку викликає ряд інших факторів, від фізичних вправ, стресу до захворювань й інфекційних процесів.
Часто фактичну причину кропив’янки визначити неможливо.
Характерні прояви
- Рубці на шкірі, які можуть бути червоними або бути такого кольору як шкіра.
- Форма висипань варіюється від маленьких та круглих до кільцеподібних й великих.
- Свербіж.
- При натисканні кропив’янка може побіліти.
Іноді вузлики можуть змінювати форму, або об'єднуватися й створювати більшу, підняту область.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбуватиметься на основі фізикального огляду, лабораторних досліджень крові та шкірних проб. Це дасть можливість визначити, що могло спричинити кропив’янку, особливо якщо вона була результатом алергічної реакції.
Не є виключенням коли можливо обмежитися лише спостереженням за висипаннями. Це переважно випадки помірної кропив’янки, не пов’язаної з алергією чи іншими захворюваннями.
За необхідності проводиться призначення антигістамінних. Також рекомендовано уникати подразнення ураженої ділянки, впливу гарячих або низьких температур. Щеплення від алергії є доцільним для хронічної кропив’янки, яку важко лікувати. Тобто лікар може призначити щомісячні ін’єкції препаратів, які блокують алергічні реакції.
Пам'ятайте, що прості зміни способу життя можуть допомогти запобігти повторній появі кропив’янки надалі.
Кропив’янка може бути небезпечною, якщо розвинулась серйозна алергічна реакція з наступним набряком горла.