Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Оніхомікоз: основні симптоми грибкового ураження нігтів

Оніхомікоз: основні симптоми грибкового ураження нігтівСезон відкритого взуття не за горами, тому варто подбати про стан своїх ніг якомога скоріше. Наразі розберемо детальніше про перебіг грибкового ураження нігтів — оніхомікоз.

Оніхомікоз — ураження нігтів, коли на них з'являються білі плями та смуги, а самі нігті стають жовтими та потовщуються. Захворювання виникає, коли грибок потрапляє між нігтем на пальці ноги та нігтьовим ложем (тканиною прямо під нігтем). Зазвичай це відбувається внаслідок сформованої тріщини або порізу.
 
Збудником оніхомікозу є дерматофіт, цвіль для поширення якої необхідний білок під назвою кератин. Нагадаємо, що кератин є основною складовою нігтів, який робить їх твердими.
За статистичними даними більшість випадків припадає на людей похилого віку, хоча захворіти може будь-хто. 

Які фактори ризику оніхомікозу?

  1. Наявність травми нігтя.
  2. Цукровий діабет.
  3. Венозна недостатність.
  4. Надмірне потовиділення (гіпергідроз).
  5. Псоріаз.
  6. Неправильно підібране взуття (тісне та від якого ноги сильно потіють).
  7. Слабкість імунної системи.
Зауважимо, що досить багато видів грибків є заразними та можуть передатися при прямому контакті, наприклад торкаючись зараженої поверхні.
 
Враховуючи, що вологі, темні та теплі місця є чудовою місцевістю для розмноження грибків підвищені ризики з ним “зустрітися” можуть бути під час відвідування босоніж басейну, громадського душу.
 
При відсутності вчасного лікування патологічний процес може поширюватися й на інші ділянки — пах, пальці ніг, голову. Також при наявності основного захворювання, наприклад ЦД, до грибкової інфекції може приєднатися бактеріальна та викликати ряд ускладнень.

Основні симптоми

Основні прояви захворювання стосуються зміни зовнішнього вигляду нігтя:
  1. Зміна кольору на жовтий, білий або коричневий.
  2. Поява помутніння.
  3. Поява неприємного запаху.
  4. Потовщення та деформація.
  5. Відокремлення нігтя від нігтьового ложа.
  6. Тріщина на нігтях.
Відмітимо, що поява больових відчуттів є нетиповим для оніхомікозу.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі зовнішнього огляду та взяття мазка з під нігтя для наступного лабораторного дослідження та виявлення збудника.
 
Тактика лікування полягатиме у призначенні протигрибкових препаратів (перорально, місцево або їх комбінація). Метод який обере лікар залежатиме від ряду факторів, перш за все перебігу симптомів.
 
Одразу відмітимо, що у випадку оніхомікозу пацієнту варто набратися терпіння, адже терапія може зайняти певний час, враховуючи що грибок може часто повертатися.
У важких випадках лікар може повністю видалити ніготь.
 
Гарантованих методів профілактики захворювання не існує, однак дотримуючись певних рекомендацій ризики грибкового ураження можливо знизити. Наприклад, варто уникати ходіння босоніж в громадських місцях, дотримуватись відповідних заходів у випадку захворювання у когось з членів сім'ї. Рекомендуємо для очищення приміщення від ряду патогенних збудників, грибків втому числі — бактерицидний опромінювач. Завдяки впливу УФ променів поверхні та повітря на 98% знезаражується. Ознайомитися з видами медичного виробу та придбати за доступною ціною можливо в медичному маркеті ITMED.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм