Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Ранні симптоми відшарування плаценти під час вагітності

Ранні симптоми відшарування плаценти під час вагітностіФункція плаценти полягає у створенні зв’язку між дитиною та маткою під час вагітності та забезпеченні постачання кисню й поживних речовин плоду. Плацента також видаляє відходи з крові плода. Як правило, плацента залишається з'єднаною зі стінкою матки до невдовзі після пологів. Потім вона відшаровується разом з послідом. Тобто це тимчасовий орган.

Однак за певних обставин плацента може відшаруватися передчасно. 

Відшарування плаценти (abruptio placentae) - це ускладнення вагітності, яке виникає, коли плацента відшаровується від матки до пологів.

Механізм розвитку відшарування плаценти полягає у віддаленні плаценти від стінки матки. Так відшарування плаценти зменшує або зупиняє надходження кисню та поживних речовин до дитини, що своєю чергою небезпечно сильною кровотечею. Стан потребує надання невідкладної допомоги.

Розрізняють чотири типи відшарування плаценти.
Так при частковому відшаруванні плаценти, від’єднується лише частина плаценти, тоді як інша все ще прикріплена до матки.
Повне відшарування плаценти характеризується її повним від’єднанням від стінки матки. Цей тип зазвичай передбачає більш серйозну кровотечу.
Коли відшарування видно на ультразвуковому дослідженні діагностують виявлений тип. 
Приховане відшарування плаценти характеризується розташуванням крові між плацентою та стінкою матки.

Основні причини 

Достеменно невідомо, що саме є причиною відшарування плаценти. Однак спеціалісти відмічають можливих негативний вплив наступних факторів та станів:
  1. Шкідливі звички (куріння та зловживання алкоголем).
  2. Попереднє відшарування плаценти.
  3. Високий артеріальний тиск.
  4. Травма живота.
  5. Розвиток інфекційного процесу в матці.
  6. Вагітність у жінок старше 35 років.
  7. Фізичні зміни плаценти або пуповини.
  8. Вагітність багатоплідною дитиною (близнюки, трійні тощо).
  9. Сімейний анамнез відшарування плаценти.

Характерні ознаки

Зазвичай ускладнення відбувається раптово. Жінка може помітити вагінальні кровотечі, але їх може не бути. Кількість крові може варіюватися. Те, що крові небагато, не означає, що відшарування плаценти не є серйозним. Іноді кров затримується всередині матки. Також окрім кров’янистих виділень до порушення приєднуються наступні стани:
  • Больові відчуття в ділянці живота та спини.
  • Спазми.
  • Перейми.
  • Зміни серцевого ритму дитини під час обстеження. 
  • Відчуття меншої рухливості плода.
Відзначимо, що симптоми відшарування плаценти можуть відрізнятися залежно від того, наскільки повністю плацента відокремилася від матки. Однак у будь-якому випадку необхідно звернутися негайно за медичною допомогою. Адже наслідки відшарування є досить серйозними та можуть становити загрозу для життя як матері, так і дитини. 

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу відбувається на основі фізикального огляду з наступним проведенням ряду діагностичних тестів. Вони включатимуть УЗД, лабораторні дослідження крові та сечі. Додатково контролюватиметься частота серцевих скорочень дитини за допомогою фетального монітора.

Тактика лікування полягатиме у негайному наданні допомоги.

Негайні пологи (ймовірно, шляхом кесаревого розтину) є основним методом лікування у випадку повного або важкого відшарування плаценти, сильної кровотечі, нестабільних життєво важливих показників у матері або дитини, початку пологової діяльності.
 
Інші варіанти лікування можуть бути використані, якщо відшарування легке або менш тяжке, і якщо термін вагітності становить від 24 до 34 тижнів. Ці варіанти включатимуть проходження медикаментозної терапії та перебування в умовах стаціонару. 

Наслідки для дітей, які перенесли відшарування плаценти, будуть різнитися залежно від того, наскільки передчасно вони народилися. Ранні та передчасні пологи можуть спричинити більше ускладнень для цих дітей, ніж саме відшарування плаценти. Але багато дітей не мають довгострокових наслідків від патології.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм