Основні причини появи болю під час статевого акту

Диспареунія. Так описується стан, що характеризується постійним або повторюваний болем у статевих органах або в тазу під час статевого акту.
При цьому біль може бути як гострим та сильним, так і виникнути до, під час або після статевого акту.
Також біль при диспареунії може бути описаний як первинний, вторинний, повний або ситуативний. До прикладу, первинний біль відчувається після початку сексуального життя, тоді як вторинний - після безболісного сексу.
Повний біль означає, що ви відчуваєте дискомфорт виникає кожного разу при статевому акті.
Відповідно до назви ситуаційний біль — це коли біль виникає лише в певний час.
Звісно, що за статистикою більшість випадків припадає на жінок. На це досить багато причин, але з ними можна успішно боротися. Чоловіки ж можуть відчувати біль у голівці статевого члена, його членику, в яєчках або в тазу.
Основні причини
1. Вагінальна сухість, причиною якої може бути менопауза, пологи, грудне вигодовування, приймання певних лікарських препаратів або слабке збудження перед статевим актом.
2. Захворювання шкіри, проявами якої є виразки, тріщини, свербіж або печіння.
3. Розвиток інфекційних процесів (наприклад, інфекції сечовивідних шляхів).
4. Травма внаслідок пологів, епізіотомії, гістеректомії або операції на органах малого таза.
5. Запалення піхви.
6. Ендометріоз.
7. Запальне захворювання органів малого таза.
8. Інтерстиціальний цистит, також відомий як синдром хворобливого сечового міхура.
9. Міома матки.
Також тригерами даного стану можуть виступати ряд захворювань, серед яких цукровий діабет, онкологія, артрит, стресовий фактор, низька самооцінка, історія сексуального насильства.
Характерні ознаки
Основним проявом порушення є больові відчуття, які у кожному випадку є різні. Біль може виникати під час або після статевого акту з можливою іррадіацією у піхву, уретру чи сечовий міхур. Також дискомфорт у жінки можливий навіть під час введення тампона.
Опісля можлива поява відчуття печіння, що полегшуватиметься після застосування холодового компресу.
Діагностика та тактика лікування
Встановити порушення можливо на основі даних анамнезу з ретельним вивченням симптомів.
Додатково проводяться обстеження органів малого таза, що включатимуть УЗД, а також лабораторні дослідження крові та сечі, взяття мазків. У рідкісних випадках проводиться лапароскопія, якщо інші тести не дають остаточних результатів.
Лікування диспареунії базується на причині захворювання. Якщо біль викликаний основною інфекцією або станом, лікар може лікувати його за допомогою антибіотиків, протигрибкових препаратів, кортикостероїдів. Тобто якщо причина порушення криється в прийманні препаратів, що викликає сухість піхви, лікар може призначити аналог засобу. Додатково вивчення деяких технік може допомогти розслабити м’язи піхви та зменшити рівень болю.
Також зменшити дискомфорт під час статевого акту можливо використовуючи водорозчинні лубриканти, спорожнюючи сечовий міхур перед статевим актом. Не забувайте необхідно обговорити все зі своїм партнером.
Загалом цілісний підхід до боротьби з болісним статевим актом передбачає врахування фізичних, емоційних та психологічних аспектів життя жінки.
Попри свою поширеність, тема больових відчуттів під час статевого акту часто оповита мовчанням, залишаючи багатьох жінок почуватися ізольованими. Однак потрібно вчитися розривати коло дискомфорту та звернутися з проблемою до лікаря.