Пухлини Бреннера: основні симптоми ураження яєчника
Пухлини Бреннера – це патологічний стан, що характеризується формуванням новоутворень яєчників, які складаються з перехідних клітин органу, оточених щільною фіброзною тканиною. Пухлини Бреннера складаються з перехідних клітин, які подібні до тих, що знаходяться в сечовивідних шляхах. Це і робить її унікальною.
Даний тип пухлин є досить рідкісним, та часто викликає ряд запитань через свою незвичайну характеристику та невідому природу виникнення.
Загалом стан є доброякісним. Хоча перехід у злоякісну форму також не варто виключати.
Переважно патологія має односторонній характер, а пухлина сягає близько 2-8 см в діаметрі. Прикордонні, тобто ті, що знаходяться на межі зі злоякісними та злоякісні пухлини Бреннера зазвичай більші, розміром до 30 см.
За статистикою доброякісна форма може бути діагностована в будь-якому віці, однак поширеним є діапазон саме від 30 до 70 років. Тоді як прикордонні або злоякісні форми зазвичай діагностують у жінок у віці 45-65 років.
Характерні ознаки
У більшості випадків патологія протікає безсимптомно, особливо якщо розміри пухлини невеликі.
Клінічна картина розвиватиметься при сприянню тиску новоутворення на сусідні структури. Це супроводжуватиметься появою наступних станів:
- больові або дискомфортні відчуття у животі;
- тазовий біль;
- здуття живота;
- вагінальна кровотеча;
- часте сечовипускання.
Основні причини
Достеменно невідомо, що саме є причиною порушення. Вважається, що пухлини Бреннера виникають із тканини яєчників. Спеціалісти ж відмічають при цьому можливий вплив ряду факторів, серед яких:
- Генетичні фактори.
- Гормональний вплив: особливо це стосується гормональних змін, що відбуваються під час менопаузи.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу передбачає поєднання методів візуалізації, гістологічного дослідження та іноді хірургічного втручання.
Так детальна оцінка захворювання забезпечуватиметься шляхом проведення КТ, МРТ та УЗД. Це дасть можливість встановити інформацію про розмір, розташування та характер пухлини.
Також важливо виключити інші схожі за перебігом захворювання.
Тактика лікування залежатиме від природи пухлини, тобто чи є вона злоякісною, чи доброякісною.
Загалом оперативне втручання є основним методом лікування пухлин Бреннера. Доброякісні пухлини часто лікуються за допомогою односторонньої оваріектомії.
У випадках злоякісного процесу може знадобитися більш радикальне хірургічне втручання. Це стосується проведення тотальної абдомінальної гістеректомії з двосторонньою сальпінгоофоректомією, тобто видалення матки з додатками.
Також додатково пацієнтові може знадобитися хімієтерапія.
Довгострокове лікування пухлин Бреннера передбачає регулярне спостереження та моніторинг рецидивів, особливо у злоякісних випадках.