Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

Основні симптоми анемії під час вагітності

Основні симптоми анемії під час вагітностіАнемія - це порушення, що супроводжується недостатньою кількістю еритроцитів для перенесення кисню по всьому тілу. 

Анемія є досить частим явищем під час вагітності. Причиною переважно є збільшення обсягу крові, що призводить до зниження червоних кров’яних тілець (еритроцитів) та відповідно зниження надходження кисню. Так під час вагітності організм виробляє більше крові для підтримки росту дитини. Якщо жінка не отримує достатньо заліза або деяких інших поживних речовин, її тіло може бути не в змозі виробляти кількість еритроцитів, необхідну для виробництва цієї додаткової крові.
 
Звісно, що ступінь анемії є різною. Тобто легкий перебіг порушення може викликати у вагітної легке виснаження, тоді коли досить низький рівень еритроцитів небезпечний ризиками передчасних пологів та іншими загрозливими станами.
 
За статистикою 90% випадків анемії під час вагітності розвиваються в третьому триместрі.

Основні причини

Насамперед відзначимо, що типовим процесом пов’язаним з вагітністю є фізіологічна або дилюційна анемія. Знову ж таки це пов’язано зі збільшенням загального об’єму крові під час вагітності та об’єму рідини (плазми). Результатом є менший відсоток еритроцитів у крові.
 
До інших типів анемії, що мають досить багато причин можна віднести:
  1. Залізодефіцитна анемія: виникає, коли організму не вистачає заліза для вироблення необхідної кількості гемоглобіну.
  2. Фолієводефіцитна анемія: виникає дефіцит фолієвої кислоти, вітаміну, який природним чином міститься в певних продуктах харчування, таких як зелені листові овочі.
  3. Дефіцит вітаміну B12: вітамін, який необхідний для формування здорових еритроцитів.
З підвищеними ризиками анемії під час вагітності можна стикнутися у випадку багатоплідної вагітності, неправильному харчуванні з недостатнім вживанням продуктів багатих залізом, частого ранкового блювання.
 
Кожен дефіцит мінералів може мати негативний вплив як на здоров’я жінки, так і безпосередньо на стан плоду, підвищуючи ризики вроджених вад, недоношеності та ін..

Характерні ознаки

  1. Швидка стомлюваність.
  2. Задишка.
  3. Блідість шкіри. 
  4. Прискорене серцебиття.
  5. Синдром неспокійних ніг.
При цьому легкі перебіги анемії можуть не викликати жодних проявів.

Діагностика та тактика лікування

Встановити анемію під час вагітності можливо на основі проведення лабораторних досліджень крові. Так лікар може перевірити кількість та розмір еритроцитів, а також рівень гемоглобіну, феритину, фолієвої кислоти або вітаміну B12. 
Додатково можуть знадобитися інші діагностичні тести, аби виключити наявність основної чи супутньої медичної проблеми.

Зазвичай пероральний прийом заліза достатній для підвищення його рівня. В іншому випадку лікар може поговорити з пацієнткою про інші методи лікування.

Тяжкі випадки анемії потребують переливання крові.

Однак важливо розуміти, що це стан, який можна запобігти дотримуючись відповідного харчування. Джерелом основних мінералів є риба та домашня птиця, яйця, каші, фрукти та темна листова зелень. Відзначимо, що продукти з високим вмістом вітаміну С можуть допомогти організму засвоїти більше заліза. Тоді як кальцій попри те, що він є важливою поживною речовиною під час вагітності, може зменшити всмоктування заліза.

Додатково переконатися у забезпеченні організму необхідними вітамінами та мінералами можливо приймаючи пренатальні вітаміни, препарати заліза. Знову ж таки тип препарату та його дозування призначає лікар!

Майте на увазі, що симптоми анемії часто схожі на загальні прояви вагітності. Незалежно від наявності симптомів, варто проходити регулярні обстеження для вчасного виявлення анемії під час вагітності.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED


Алкофарм