Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

НСЗУ розірвала контракти з 17 лікарнями через неякісне лікування інсультів: оновлено маршрути екстреної допомоги

НСЗУ розірвала контракти з 17 лікарнями через неякісне лікування інсультів: оновлено маршрути екстреної допомогиЗ 1 липня 2025 року Національна служба здоров’я України не продовжила договори з 17 лікарнями, які надавали допомогу пацієнтам з інсультом. Ще 19 медзакладів отримали лише тимчасове продовження контракту — до кінця III кварталу.

Таке рішення ухвалено за результатами масштабного аудиту якості інсультної допомоги, проведеного МОЗ.

У квітні-травні п’ять робочих груп перевірили 66 лікарень у 18 областях. Експерти оцінювали наявність цілодобової нейровізуалізації (КТ/МРТ), дотримання клінічних маршрутів і стандартів, ефективність лікування, а також відсутність несанкціонованих оплат з боку пацієнтів.

У 17 лікарнях виявили серйозні порушення, через що з ними припинили контрактування. Серед них — клініки у Києві, Дніпрі, Харкові, Миколаєві, Львівській, Волинській, Черкаській та інших областях. Ще 19 медустанов мають усунути недоліки до кінця вересня, інакше фінансування буде зупинено.

Основні проблеми — відсутність цілодобової нейровізуалізації, недотримання протоколів лікування, кадрова й технічна недостатність.

Усі екстрені маршрути для пацієнтів з підозрою на інсульт уже оновлено — тепер їх доставляють лише до лікарень, які здатні надати якісну та безпечну допомогу.

Водночас в Україні за останні роки значно покращилася система лікування інсультів. Кількість тромболізисів зросла з 1 543 у 2020 році до майже 16 000 у 2024-му. Кількість тромбектомій також зросла — зі 128 у 2021 році до 1 763 у 2024-му.
Знижується й 30-денна смертність після інсульту — з 23,5% до 21,9%.

МОЗ продовжить моніторинг лікарень, які працюють з пацієнтами з інсультом, до кінця 2025 року. Головна мета — забезпечити українцям якісну та безоплатну допомогу згідно з медичними гарантіями.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED