Перевозка больных

Медичне обладнання в ITMED

За якими критеріями сімейні лікарі зможуть отримувати доплати?

За якими критеріями сімейні лікарі зможуть отримувати доплати?Відбулося відкриття Національного форуму охорони здоров’я де була проведена панельна дискусія «Охорона здоров’я України у воєнний і післявоєнний час: виклики, перспективи». Під час цієї дискусії обговорили реалізацію медичної реформи в умовах війни, розвиток первинної медичної допомоги та посилення ролі медичної спільноти у прийнятті рішень. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров’я нації Михайло Радуцький на своїй Facebook-сторінці.

Під час свого виступу Михайло Радуцький зазначив, що завдяки реалізації медичної реформи Україні вдалося пройти пандемію коронавірусу та забезпечити стабільну роботу системи охорони здоров’я в умовах повномасштабної війни.
Наразі функціонує єдиний медичний простір: напрацьовані механізми співпраці між військовими та цивільними дають змогу лікувати більшість поранених захисників у комунальних та державних медичних закладах. Значну роль у лікуванні військовослужбовців відіграють інститути НАМН України, які від початку цього року працюють за контрактами з НСЗУ.
 
На думку Михайла Радуцького, для організації роботи сімейних лікарів необхідно запровадити KPI з чіткими критеріями, за які медики первинної ланки можуть отримувати доплати. Наприклад, якщо за ініціативи сімейного лікаря пацієнт-декларант із групи ризику вчасно пройшов обстеження і не потрапив до лікарні.

Своєю чергою міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що на наступний рік заплановано значне підвищення капітаційної ставки для медиків первинки, що дозволить збільшити рівень заробітної плати.

Ще одне важливе питання — посилення ролі медичної спільноти в ухваленні стратегічних рішень. Комітет ВР з питань здоров’я нації працює над законопроєктом про самоврядування у сфері охорони здоров’я.

Серед ключових положень документа — передача самоврядним організаціям функцій виконавчої влади щодо участі в допуску до професії, створення прозорого реєстру лікарів, запровадження дієвого механізму професійної відповідальності медиків і фармацевтів, страхування відповідальності за лікарську помилку, а також створення ефективної системи розгляду пацієнтських скарг.
 
«Моя принципова позиція — медичне самоврядування має запроваджуватися поетапно та після завершення війни», – зазначив Михайло Радуцький.
Наразі Верховна Рада підтримала цей законопроєкт у першому читанні.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED