МОЗ: спрощення процедури працевлаштування водіїв “екстренки”
Уряд ухвалив Постанову, якою дав можливість водіям екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працевлаштуватися за спрощеною процедурою.
Ухвалене рішення передбачає, що для працевлаштування, майбутній водій “екстренки” мав протягом останнього року працювати водієм автівки певної категорії. Також він зобов'язаний пройти 1 місяць спеціальної підготовки та стажування і лише після цього зможе братися до роботи.
Для порівняння, наразі майбутні водії повинні мати 3 останні роки безперервного досвіду на автівці відповідної категорії та після цього проходити ще 6 місяців підготовки та стажування.
“За майже півтора року повномасштабної війни, наші бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працюють на межі своїх можливостей. До звичних цілодобових викликів додалися щоденні надзвичайні ситуації - порятунок людей на місцях ворожих “прильотів” та перевезення їх до медзакладів. Окрім того, бригади першими виїжджають на деокуповані території, де в екстремальних умовах надають пацієнтам необхідну медичну допомогу. Тому зараз вкрай важливо прибрати зайву бюрократію та підсилити центри “екстренки” кваліфікованими водіями” зазначив Віктор Ляшко під час засідання Уряду.
Наразі бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф суттєво потребують доукомплектування водіями. Станом на кінець минулого року вони були укомплектовані водіями на 79%, понад 20% з цих водіїв - люди пенсійного віку.
Для цілодобового забезпечення українців якісною медичною допомогою, за добу на одній автівці “екстренки” має працювати 4 бригади, відповідно - 4 водії.
Ухвалене рішення, щодо спрощення процедури працевлаштування водіїв діятиме до кінця воєнного стану та ще рік після його припинення.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- НСЗУ: початок роботи до затвердження Програми медичних гарантій на 2024 рік
- НСЗУ: як безоплатно перевірити здоров’я грудей?
- НСЗУ: особливості ручної верифікації пацієнта
- Які оперативні втручання є безоплатними для українців? Пояснення НСЗУ
- Як працюватимуть мобільні аптеки у селах та на прифронтових територіях? Пояснення МОЗ