Особливості отримання безоплатної медичної допомоги при захворюваннях щитоподібної залози
Щитоподібна залоза являє собою ендокринний орган, який виробляє гормони тироксин (Т4), трийодтиронін (Т3) та кальцитонін. Ці гормони потрібні для нормального функціонування практично всіх органів та систем організму. Іноді щитоподібна залоза не може виробляти достатню кількість гормонів, іноді гормону виробляється забагато. Найбільш поширені ознаки захворювання щитоподібної залози: зміна ваги, раптові перепади настрою, дискомфорт в області шиї, сухість шкіри, розлади кишківника, зміни серцевого ритму, сонливість, неуважність, ламкість нігтів і волосся тощо.
Тому перше, що потрібно зробити в таких випадках - звертатися до сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.
Адже саме лікар первинної медичної допомоги є найпершим порадником у профілактиці та діагностиці будь-якого захворювання. Саме лікар первинної ланки надасть фахову консультацію, зважаючи на стан здоров’я пацієнта, фактори ризику та можливу спадковість. При необхідності сімейний лікар випише електронне направлення на проведення лабораторних аналізів чи УЗД, або - на консультацію до ендокринолога.
Щоб потрапити на консультацію до ендокринолога, здати аналізи чи пройти обстеження, потрібно обрати заклад, який має договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу. Це - пакет “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”. Важливо спочатку зателефонувати до поліклініки та уточнити, чи працює у них ендокринолог.
Також для діагностики захворювань щитоподібної залози пацієнти з направленням можуть безоплатно пройти УЗД та зробити такі аналізи як тироксин (Т4 загальний, Т4 вільний), трийодтиронін (Т3 загальний, Т3 вільний), тиреотропний гормон (ТТГ), тиреоглобулін (ТГ), паратгормон (ПТГ), інсулін та інші. Це також у поліклініках та діагностичних центрах, які мають договір з НСЗУ та необхідне для діагностики обладнання.
До речі, якщо захворювання щитоподібної залози у пацієнта хронічне і він або вона уже має лікуючого лікаря-ендокринолога, то тоді звертатися до ендокринолога можна без направлення сімейного лікаря.
Якщо ж пацієнт із захворюванням щитоподібної залози потребує планової госпіталізації чи операції, за направленням лікаря він отримає цю послугу безоплатно в закладах, які мають договір на стаціонарне лікування. Це такі пакети як “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”, “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах, в тому числі й пакет хірургії одного дня.
Важливо знати, коли пацієнти звертаються до медзакладу у невідкладному стані, направлення не потрібне.
В рамках Програми медичних гарантій пацієнти можуть вільно обирати будь-який медичний заклад, який має договір з НСЗУ на амбулаторну, стаціонарну чи іншу допомогу, щоб отримати необхідну діагностику, консультацію чи лікування.
До речі, у 2023 році за даними ЕСОЗ 17 393 пацієнтів з захворюваннями щитоподібної залози отримувач медичну допомогу в рамках програми медичних гарантій.
Також варто пам'ятати про необхідність періодичних відвідувань свого сімейного лікаря.
Новые статьи:
- Як встановлюватиметься інвалідність для людей з онкологічними захворюваннями?
- Кому потрібно проходити психіатричні огляди? Коментарі МОЗ
- Перші зареєстровані ліки з канабісу в Україні: деталі
- Оновлення програми “Доступні ліки”: які зміни чекають пацієнтів?
- Якісна та доступна медицина є один із пріоритетів уряду на 2025 рік
Также интересно посмотреть:
- МОЗ: медзаклади отримають спеціальне обладнання для знезараження медичних відходів
- Президент України підписав закони про розширення переліку медзакладів, при яких створюють ВЛК
- МОЗ: посилення боротьби з неінфекційними хворобами та роботи лікарів сімейної медицини
- Коли почне працювати електронна черга для ВМК? Пояснення МОЗ
- Особливості проходження замісної підтримуючої терапії безоплатно